5 нових тенденцій, які змінюють індустрію комерційного HVAC

Інтернет речей (IoT) торкнувся майже всіх аспектів нашого життя. Як це впливає на ведення бізнесу?
По-перше, це дає можливість компаніям стати більш гнучкими — завдяки програмному забезпеченню, онлайн-платформам і взаємозв’язку, яких ми доти не бачили раніше на такому рівні. Він швидко змінює всі галузі, включаючи комерційне HVAC. 
Що потрібно враховувати виробникам або постачальникам вентиляції, опалення та охолодження, щоб не відставати від мінливого ландшафту?

Експерти говорять про п’ять нових тенденцій IoT, які змінюють цю сферу діяльності:

  • Зв’язок та дані для покращення контролю
  • Eco-friendly системи HVAC
  • Програмне забезпечення, спрямоване на покращення бізнес-функцій
  • SMART-технології HVAC, розроблені для автоматизації
  • Системи опалення, вентиляції та кондиціонування без повітропроводів

Розглянемо ці тренди докладніше.

Зв’язок та дані для покращення контролю

Спосіб будівництва суттєво змінився в останнє десятиліття і продовжує зазнавати перетворень. Багато підрядників та архітекторів розробляють проєкти, користуючись “зеленим” мисленням. 

Якщо говорити у контексті HVAC — це призвело до того, що тепер у прогресивних будівлях встановлюються розумні лічильники, термостати й датчики, які допомагають зменшити витрати на електроенергію. Власники можуть контролювати не лише температуру, але й рівень вологості та повітряний потік.

Причому все це вони роблять зі свого комп’ютера, планшета чи смартфона. Це стало можливим за допомогою надійного програмного забезпечення, підключеного до Wi-Fi. Орендодавці, власники, менеджери нерухомості та техніки з обслуговування легко контролюють мікроклімат у приміщеннях.

Якщо піти ще далі — системи HVAC з підтримкою програмного забезпечення повинні збирати дані та об’єднувати їх у звіти для визначення типових шаблонів використання, стану системи та продуктивності. Далі ця інформація може використовуватися для інформування щодо профілактичного обслуговування та визначення джерел несправності для швидшого ремонту. 

Наліпки дозволяють технікам швидко ідентифікувати компоненти, специфікації, вихідні деталі для ремонту та сканувати штрих-коди, щоб задокументувати діяльність з технічного обслуговування та ремонту. Деякі сучасні системи HVAC з підтримкою програмного забезпечення можуть проводити діагностику самостійно, дозволяючи технікам швидко виправляти проблеми, мінімізуючи час простою.

Eco-friendly системи HVAC

Зелені ініціативи сьогодні є великим бізнесом. Кожен прагне заощадити гроші (і природні ресурси). Спостерігається зростання попиту на екологічно чисті установки HVAC, що включає використання сонячних панелей і вітрових турбін для зниження витрат на енергію.

Використання геотермальних методів опалення та охолодження також зростає, що усуває потребу в електроенергії на основі нафти. Натомість теплові насоси використовують землю та джерела води, наприклад, ставки, для виробництва енергії для опалення та охолодження будівель. 

Деякі будівлі використовують для обслуговування одночасно газ та сонячну енергію, що дозволяє власникам легко перемикатися та контролювати витрати на електроенергію. 

Програмне забезпечення для автоматизації систем, спрямоване на покращення бізнес-функцій

Часи, коли виробники систем вентиляції, опалення та кондиціонування повітря працювали в ручному режимі, закінчилися (або, принаймні, вони повинні були закінчитися). Існують програмні інструменти та платформи, які компанії HVAC використовують для покращення продажів, обслуговування та технічної підтримки. Інші системи покращують виставлення рахунків, оцінку, платежі, маршрутизацію та зв’язок із клієнтами.

Деякі використовують онлайн-інструменти керування проєктами, такі як Trello та Google Suite, щоб створювати контрольні списки та призначати робочі місця працівникам. Впровадження цих інструментів дає змогу підприємствам працювати більш ефективно, забезпечуючи турботу про своїх клієнтів та підзвітність проєкту.

Наприклад, Aerostar полегшує взаємодію з клієнтами вже на етапі вибору обладнання, створивши програму підбору Aeroselect (сертифікована Eurovent з 2021 року).

SMART-технології HVAC, розроблені для автоматизації

Технології займають лідируючі позиції у багатьох напрямах HVAC, оскільки вони стають більш доступними та сприяють більш інтелектуальній роботі обладнання. 

Проєкти систем опалення, вентиляції та кондиціонування повітря, які підрядники можуть реалізувати сьогодні, мають датчики, що “розмовляють” один з одним. Це означає, що будівлі мають різні системи зв’язку. Наприклад, датчики присутності керують температурою і вологістю всередині приміщення, освітленням.

Ці системи також можуть відстежувати умови на вулиці — температуру, вологість, яскравість і положення сонця. Скажімо, якщо одна частина будівлі не потрапляє під прямі сонячні промені, то влітку система буде давати менше повітря, а взимку — більше тепла. Якщо встановлені розумні жалюзі, система може відкривати та закривати жалюзі залежно від положення сонця. 

Системи автоматизації будівель (BAS) набувають все більшої популярності через можливості для енергозбереження та зручності.

HVAC-системи без повітропроводів

Оновити старі будівлі новою вентиляцією та кондиціонуванням повітря практично неможливо, якщо немає достатньо місця для монтажу повітропроводів. 

Для будівель, у яких є місце, вартість цих оновлень може бути зависокою для клієнтів. Обхідним шляхом для обох випадків є опалювальні та охолоджувальні пристрої без повітропроводів.

Ви можете встановити ці компактні блоки практично в будь-якому місці, без необхідності влаштування каналів. Блоки вентиляції та кондиціонування повітря також є ідеальним рішенням для сучасних будівель, у яких є отвори та щілини в повітроводах, що можуть спричинити витік повітря. Замість того, щоб платити за дорогі заміни, вони можуть вибрати безканальні системи HVAC.


Технологія підсилює прагнення до екологічно чистих систем HVAC

Не лише побутові споживачі відчувають тиск високих витрат на електроенергію. Комерційні будівлі мають більше квадратних метрів для опалення та охолодження цілий рік. 

Не тільки власники будинків шукають способи зменшити свій вуглецевий слід. Все більше і більше компаній стають зеленими, оскільки це економічно ефективно і демонструє їхню позицію щодо соціальної відповідальності.

Саме технології розв'язують проблеми енергоефективності наших клієнтів. Впроваджуючи інновації у бізнес-стратегію, ми працюємо на майбутнє та на довгострокову перспективу.

Цей веб-сайт використовує файли cookie з функціональних, зручних та статистичних причин. Якщо ви приймаєте використання файлів cookie, натисніть кнопку "Я згоден". Політика конфіденційності та захисту персональних даних.