Чи потрібна вентиляція якщо є кондиціонер? Спростовуємо міфи

Один із найпоширеніших міфів щодо вентиляції звучить так: “Якщо у мене є кондиціонер — вентиляційні прилади не потрібні!”
Це досить популярна думка, хоча і помилкова.
З’ясуємо, чи може кондиціонер замінити вентиляційні прилади.

Основною функцією кондиціонера є підтримання оптимального мікроклімату у приміщенні. Створювався він на початку XX сторіччя для боротьби з вогкістю, потім багато десятиліть його головним завданням було охолодження.
Зараз багато моделей використовуються для обігріву за умов, що зовнішня температура повітря не опускається до певної позначки.

Кондиціонер може виконувати додаткові функції, зокрема, іонізувати, очищати та осушувати повітря.
Кондиціонер прокачує через себе повітря, яке знаходиться у приміщенні. Тобто, ви не отримуєте свіжого охолодженого повітря — прилад використовує лише відпрацьовані повітряні потоки.

Канальні кондиціонери подають повітря зовні, забезпечуючи близько 15-30% домішок свіжого повітря. Цього достатньо для того, щоб забезпечити у приміщенні необхідну для людини кількість свіжого повітря, проте виникає інша проблема. 

Влітку кондиціонер поставляє гаряче повітря з вулиці, взимку — холодне. Щоб довести його до комфортної температури потрібні додаткові витрати електроенергії.
Якщо такий кондиціонер встановлений у приміщенні, де відсутня витяжка — нормальні повітрообмін та оновлення повітря все одно не забезпечуються. 
Припливно-витяжна установка з рекуперацією — обладнання, яке видаляє відпрацьоване кімнатне повітря з приміщення й подає свіже з вулиці.
Завдяки системі рекуперації взимку тепло з відпрацьованого повітря у теплообмінному блоці віддається свіжому холодному повітрю, що входить. Влітку повітря, яке поступає, охолоджується. Таким чином зменшується загальне енергоспоживання. 

Найголовніше, забезпечується повноцінний повітрообмін і 100% оновлення повітря.

Припливно-витяжна установка з рекуператором — ефективний інструмент для вентиляції. Вона забезпечує приплив свіжого повітря з оптимальними значеннями вологості, вмісту CO2, очищене від пилу та інших забрудників.
Кондиціонер опрацьовує та охолоджує повітряні потоки, підтримує певну температуру в приміщенні.

Якщо ваша мета — здоровий мікроклімат, вам потрібні як припливно-витяжна вентиляційна система з рекуперацією, так і кондиціонер. 

Обрати оптимальний варіант обладнання допоможуть менеджери Aerostar. Вони запропонують потрібний типорозмір, додаткові опції, які зроблять пристрій найбільш функціональним варіантом для конкретних завдань. Телефонуйте: +38 (044) 35 121 35

Цей веб-сайт використовує файли cookie з функціональних, зручних та статистичних причин. Якщо ви приймаєте використання файлів cookie, натисніть кнопку "Я згоден". Політика конфіденційності та захисту персональних даних.