Дахові вентилятори. Призначення та характеристики

Інколи при проєктуванні є обмеження щодо можливого розташування вентиляційних пристроїв. 
Дахові вентилятори — вентиляційне обладнання, що забезпечує виведення відпрацьованого повітря й встановлюється на дахах будівель. 
Коли у великих будівлях бракує природної тяги або потужності вентиляції, вона не здатна ефективно витягувати забруднене повітря з приміщення. У такому разі можна встановити дахові вентилятори: під'єднати їх до вентиляції для створення повітряного потоку належного тиску.
Розрізняють декілька видів дахових вентиляторів.
Радіальні (центробіжні) вентилятори мають спіральний кожух, всередині якого крутиться робоче колесо. Працюють при низькому тиску і здатні всмоктувати повітря з одного боку. 
Можуть здійснювати два типи викиду повітряної маси: факельний і віяловий. Факельний забезпечує викид вгору, перпендикулярно покрівлі, віяловий поширює повітря в усі боки по горизонталі.
Використовуються для очищення повітря в умовах відсутності вибухонебезпечних сумішей, волокон або липких речовин. Здатні переміщувати повітря на великі відстані. Встановлюються для автономної роботи або підключаються до існуючої вентиляції.
Осьовий вентилятор оснащений кожухом циліндричної форми, електричним двигуном, робочою деталлю з лопатями, що мають нахил до площини обертання. Такий вентилятор забирає повітря і переносить його за вектором обертання осі. 
Осьові вентилятори можуть не лише витягати, але й нагнітати повітря в приміщення.

Діагональні вентилятори поєднують функції осьового і радіального. 
Всмоктування відпрацьованих повітряних мас забезпечується по осі, крильчаткою вихід повітря відхиляється на 45° з відцентровим прискоренням. Завдяки цьому поліпшується ККД і знижується рівень шуму.

Дахові вентилятори мають серйозні переваги, за які їх обирають проєктувальники: 

 • порівняно простий процес встановлення, не вимагається окреме приміщення 
 • мінімальне обслуговування
 • при проведенні ремонту або техобслуговування вентиляторів в приміщенні можна продовжувати працювати
 • знімні корпуси вентилятора дозволяють у разі виникнення проблеми усунути її без демонтажу пристрою
 • не потребують окремих повітрозаборників або повітряних пристроїв
 • можливе підключення до звичайної мережі
 • низький рівень шуму електродвигуна
 • можна регулювати продуктивність

У зв’язку з тим, що дахові вентилятори встановлюються зовні, існують певні вимоги до матеріалів, з яких вони зроблені. Зокрема, конструкція повинна протистояти перепадам температур, корозії, механічним пошкодженням тощо.
Залежно від того, з яким типом забруднення буде працювати вентилятор, він може виконувати функцію димовидалення, бути термостійким або вибухозахищеним.

Вентилятори Aerostar

Aerostar Group випускає дахові вентилятори призначені для витяжної вентиляції житлових, громадських і виробничих будівель та споруд. Вентилятори Aerostar усіх типів монтуються на дахах плоского і косого типу в горизонтальному положенні, так, щоб вісь обертання двигуна перебувала у вертикальному положенні.
Вентилятори дахові серії SRV. Доступні у сімох типорозмірах.
Стандартно виготовляються зі сталевого оцинкованого листа. Робочі колеса виготовлені з композитного матеріалу і мають назад загнуті лопатки. 
Робочі колеса вентиляторів статично і динамічно збалансовані.

Вентилятори SRV оснащені двигунами із зовнішнім ротором класу захисту IP 54.
Для захисту від перегріву вентилятора в обмотки двигуна вбудовані термоконтакти c виводами для підключення зовнішнього пристрою захисту двигуна.

Перевага моделі:

 • високий ККД
 • низький рівень споживання енергії
 • висока енергоефективність
 • висока стійкість до корозії завдяки композитному матеріалу крильчатки
 • захист двигуна від перегріву

Вентилятори дахові серії SRV-EC доступні у чотирьох типорозмірах. 
Корпус вентилятора може бути виконаний з оцинкованої або нержавіючої сталі. Завдяки використанню EC-двигунам і вбудованій автоматиці, підтримує заданий тиск, а також (опціонально) в залежності від температури навколишнього середовища самостійно змінює витрату повітря, забезпечуючи автономність роботи. 
Працює з регуляторами підтримки постійного тиску (VAV) і регуляторами постійної витрати повітря (CAV).

Переваги SRV-EC:

 • енергоефективний EC-двигун
 • вбудована в корпус інтелектуальна автоматика
 • повністю автономний вентилятор в будь-який період року
 • надійність
 • низький рівень шуму

У цій моделі встановлено малошумні EC-двигуни із зовнішнім ротором ZIEHL-ABEGG (Німеччина) або еbm papst (Німеччина), оснащені електронною системою захисту від перегріву електродвигуна.
Вбудована в корпус інтелектуальна автоматика в щиті класу захисту IP64 дає можливість не виносити щит управління на опалювальний технічний поверх, тим самим забезпечує економію місця, спрощуючи монтаж і пусконаладку.

Вентилятори дахові серії SRP. Доступні чотири типорозміри. 
Завдяки тому, що двигун вентилятора винесено з потоку переміщуваного повітря, максимальна температура потоку повітря може досягати 80 °C.
Корпус стандартно виготовлений з оцинкованого сталевого листа.
Статично і динамічно збалансоване робоче колесо з назад загнутими лопатками. Вентилятор має стандартний асинхронний двигун і клас захисту не нижче IP 54.
Окрім дахових вентиляторів Aerostar Group виробляє дахові переходи TR / TRM-TRM / FC, які служать з'єднувальним елементом між даховими вентиляторами серії SRV і мережею повітроводів. 

TRM — це даховий перехід з шумоглушником.
TRM FC — даховий перехід зі зворотним клапаном.
Переходи забезпечують надійне з'єднання і захист від попадання води в приміщення і канал повітропроводу. Корпус складається з оцинкованого сталевого листа.

Менеджери Aerostar Group допоможуть обрати дахові вентилятори та інше обладнання. Телефонуйте: +38 (044) 35 121 35

Цей веб-сайт використовує файли cookie з функціональних, зручних та статистичних причин. Якщо ви приймаєте використання файлів cookie, натисніть кнопку "Я згоден". Політика конфіденційності та захисту персональних даних.