Фарбування всередині. Як порошкова фарба захищає вентиляцію від агресивного середовища

На виробництві кожна деталь має значення.

Наприклад, фарбування — воно виконує не лише естетичну роль, а й практичну.

Для додаткового захисту від корозії всі внутрішні сталеві панелі установок PoolStar покриті антикорозійною порошковою фарбою. Це важливий аспект, і саме про важливість внутрішнього фарбування сьогодні піде мова. 


Порошкова фарба створювалася з метою захисту металу. Її використовували для покриття величезних споруд, які через активну експлуатацію схильні до швидкого зношування.

Покриття повинне було захистити елементи машини, рухомі частини від стирання матеріалу, з якого виготовлена ​​деталь, і від прискорення зносу під дією корозії. Пізніше виявили, наскільки ефективно фарба впоралася із завданням, і було вирішено використовувати її в інших сферах.

Сьогодні порошковою фарбою користуються скрізь, де тільки виріб може пережити високі температури полімеризації. 

Погодні умови, нестабільна вологість, забруднення, контакт кислотами та лугами, водою і киснем у повітрі, експлуатація у воді та з продуктами нафтопереробки — все це здатне зруйнувати здавалося б дуже міцний матеріал. Але якісне покриття перешкоджає корозії й не дозволяє це зробити. 

Вентиляційні установки часто перебувають у приміщеннях і середовищах з високою вологістю, екстремально низькими та високими температурами або їхнім різким перепадом. Саме тому вони потребують додаткового захисту.


Порошкова фарба: технологічні аспекти 

Загальна концепція нанесення порошкової фарби не змінюється, незалежно від умов використання. 

Нанесення відбувається поетапно. На першому етапі готують виріб для фарбування: очищають і знежирюють. На другому — наносять порошкове покриття, яке надалі піддається полімеризації в спеціальній печі. Покриття швидко твердне та утворює рівномірний захисний шар.

При цьому немає потреби в ґрунтовці, для очищення не потрібні спеціальні хімічні речовини.


При виборі фарби слід вивчити її склад, який визначає властивості. 

В залежності від складу порошкова фарба розділяється на епоксидну, епоксидно-поліефірну та поліефірну. 

Епоксидне покриття. Швидко твердне, має високу міцність, тому протидіє стиранню. Ця фарба стійка до хімікатів і розчинників, має хороші електроізоляційні властивості. Погано справляється з ультрафіолетовими променями, але ідеальна для використання всередині приміщення з нестабільною температурою.

Епоксидно-поліефірне покриття. Перш за все його використовують для плоских поверхонь, оскільки воно добре розтікається в процесі нагрівання та утворює рівномірну плівку. Прекрасно утримує пігменти, тому колір на поверхні залишається однаковим і з часом не тьмяніє. Більш стійка до атмосферних факторів (вода, повітря, сонце) у порівнянні з епоксидною, але слабкіша в протидії хімічним речовинам.

Поліефірне покриття. Демонструє гарні властивості на сонці: не вигоряє, витримує ультрафіолет. Трохи нижче адгезія (зчеплення поверхонь), ніж в інших типів, що може ускладнювати процеси нанесення фарби. Якщо не дотримуватися всіх правил, це призведе до порушення нормальної роботи або відшарування.


Переваги порошкових фарб

Технологічні особливості порошкових фарб роблять їх використання вигідним як для виробника, так і для кінцевого споживача.

Постійна готовність до застосування. Для них не потрібне розведення або підготовка, додавання каталізатора для досягнення певних властивостей покриття. Це виключає ризики браку продукції в результаті помилок при підготовці фарби.

Зниження пожежонебезпеки. Через те, що в порошкових фарбах немає розчинників та інших легкозаймистих рідин, ризик виникнення пожеж низький. Тому в складських приміщеннях, а також на ділянках нанесення порошкових покриттів не потрібно застосовувати спеціальне електрообладнання, додаткові засоби пожежогасіння.

Експлуатаційні характеристики. Високий ступінь адгезії, довговічність покриття та збереження кольору протягом 10 років і більше, що особливо важливо для виробів, експлуатованих на відкритому повітрі при температурах від -50 до 100 ° С, в умовах високої вологості та агресивного середовища.

Розв'язання проблеми з утилізацією відходів. Утилізація відходів легкозаймистих рідин є постійною проблемою, яка потребує великих витрат. Для порошкових фарб, зважаючи на відсутність в них легко займистих рідин проблема утилізації зменшується.

Нетривалий час полімеризації (5-25 хв.) Значна перевага технології нанесення порошкових покриттів.

Економія електроенергії. Температура полімеризації полімерних порошкових покриттів складає 150-200 °C. Це можна порівняти з температурою сушки рідких фарб, при цьому нема потреби видаляти з печі гаряче, насичене розчинниками повітря, що позитивним чином позначається на витратах електроенергії. Економії електроенергії сприяє відсутність необхідності в припливно-витяжній вентиляції в процесі нанесення порошкової фарби, що знижує витрати теплоносіїв.

Задана товщина покриття. Товщина покриття від 35 до 300 мк може бути отримана завдяки налаштуванню обладнання.

Екологія. Всі порошкові фарби мають гігієнічні сертифікати та можуть застосовуватися для фарбування будь-яких поверхонь. В процесі нанесення і полімеризації порошкових фарб шкідливі речовини не виділяються.

Фарби, які ми використовуємо, відповідають вимогами СОУ ОЕМ 08.002.12.019:2017 Лакофарбові матеріали. Екологічні критерії оцінювання життєвого циклу.

Порошкові фарби виконані відповідно до Директиви Європейського Союзу 2011/65 / EC (ROHS) від 8 червня 2011 року та Директивою ROHS 2015/863 / EC від 31 березня 2015 року про обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронного обладнання.

Також вони не містять солей важких металів і TGiC.

 

Навіщо фарбувати вентиляційні установки зсередини?

Елементи промислових систем вентиляції з металу необхідно надійно захистити від несприятливих впливів навколишнього середовища, для чого активно використовується технологія порошкового фарбування. 

Повітроводи та вентиляційне обладнання є важливою частиною вентиляційної системи та відповідають за збереження здорового мікроклімату в приміщенні. Поява корозії на стінках — це дефект, який може спровокувати вихід систем вентиляції каналів з ладу. Комплексне обслуговування повітроводів при експлуатації допоможе запобігти появі подібних проблем і зберегти працездатність вентиляційної системи. Але важливим є початкова якість вентиляційного обладнання, і фарбування внутрішніх панелей — це один із базових елементів захисту від несприятливих впливів у майбутньому.

Порошкове фарбування систем вентиляції та повітроводів у багато разів перевершує фарбування із застосуванням рідких лакофарбових матеріалів. Воно утворює на стінках системи вентиляції надійне полімерне покриття, що захищає повітроводи від перепадів температури, негативного впливу навколишнього середовища і руйнівної дії кислот. При цьому відповідає всім екологічним та санітарним нормам, абсолютно безпечне як для здоров'я людей, так і для навколишнього середовища.

Порошкова фарба навіть після тривалої інтенсивної експлуатації не тьмяніє, не тріскається, успішно протистоїть перепадам температур і тиску. 
Всі внутрішні панелі установок PoolStar виготовлені з високоякісної сталі покритою антикорозійною порошковою фарбою. Це робиться для додаткового захисту від корозії, й унеможливлює її появу протягом багатьох років. 


Менеджери Aerostar Group детально розкажуть вам про всі аспекти та особливості вентиляційного обладнання. Вони допоможуть підібрати варіант для будь-якого середовища та приміщення — якісний, стійкий та енергоефективний.
Цей веб-сайт використовує файли cookie з функціональних, зручних та статистичних причин. Якщо ви приймаєте використання файлів cookie, натисніть кнопку "Я згоден". Політика конфіденційності та захисту персональних даних.