Які установки повертають вкладені ресурси швидше?

Які установки повертають вкладені ресурси швидше?

Які установки забезпечують повернення вкладених ресурсів швидше?


Щоб відповісти на це питання, наші технічні фахівці зробили порівняльний аналіз.

Підбираючи вентиляційне устаткування, рекомендуємо звертати увагу не тільки на вартість установки, але й також на споживану потужність двигуна і рівень енергоспоживання.
Енергоефективність - одна з ключових характеристик обладнання ТМ Аеростар. 
Для прикладу, при витраті повітря 9000м³ /год. і тиску мережі 300 Па, нами було обрано декілька варіантів типорозмірів установок: від GreenSTR-10 до GreenSTR-20 включно. Всі вони мають однакову комплектацію: вентилятор, фільтр, теплообмінники, шумопоглинач та кінцеві елементи.
Технічні характеристики та собівартість установок були прораховані у власній програмі підбору «AeroSelect». Звичайно, установка найменшого типорозміру GreenSTR-10, коштує дешевше інших. Але так, як перетин установки менше, то опір проходження повітря більше, а це дає додаткове навантаження на вентилятор. Без сумніву, на період повернення вкладених ресурсів установки впливає вартість електроенергії в країні. Судячи з динаміки цін, чим далі - тим сильніше. Для прикладу ми взяли ціну на споживану електроенергію для промислових об’єктів у Київській області, це 2,16 грн = 0,08 євро. 
Установка GreenSTR-10 споживає 28426,2 кВт електроенергії в рік (з розрахунку 12-годинної роботи агрегату) :  6.49 кВт/год х 4380 год = 28426,2 кВт.


Чим більший типорозмір - тим вища собівартість установки. За цих умов витрати на електроенергію в рік зменшуються. Річна вартість експлуатації установки GreenSTR-10 складає 2274 євро, а установки GreenSTR-16 лише 2028,8 євро.


Термін окупності установок рахуємо за формулою з авторської книги Строй А.Ф. і Колодяжного В. В. «Розрахунок і проектування систем вентиляції та кондиціонування повітря»: Т = ΔК / С (ек.), де ΔК - різниця витрат за собівартість установок, а С  (ек.) - різниця витрат за електроенергію.


На прикладі GreenSTR-16 та GreenSTR-20: Т = (11053,2-10063,8) / (25360,2-22162,8) = 0,3 роки. Отже, установка GreenSTR-16, поверне клієнту вкладені гроші менш ніж за півроку. 


Щодо установки меншого типорозміру, то GreenSTR-13 поверне вкладені фінанси через 1 рік і 3 місяці: Т = (10063,8-7881) / (27024,6-25360,2) = 1,3 роки, при цьому витрати на споживання електроенергії GreenSTR-13 в рік будуть вищими в порівнянні з витратами GreenSTR-16.                            

Отже, установка більшого розміру поверне вкладений капітал швидше, ніж установка меншого типорозміру. 

Команда Aerostar Group робить максимум для того, щоб вироблене обладнання було вигідним для кожного клієнта!

 

                                                                 

Цей веб-сайт використовує файли cookie з функціональних, зручних та статистичних причин. Якщо ви приймаєте використання файлів cookie, натисніть кнопку "Я згоден". Політика конфіденційності та захисту персональних даних.