Навіщо потрібна хороша вентиляція у будинку. Причини очевидні та не дуже

Скільки годин свого життя ви проводите у своєму будинку?
Експерти схильні вважати, що середній показник — не менше 70% часу, з урахуванням того, що багато людей залишаються працювати вдома під час пандемії COVID-19. 
Чи приємно вам стільки часу перебувати у приміщенні та які проблеми можуть виникнути, якщо повітря у замкнутому просторі далеке від ідеалу?
Вентиляція в будинку допомагає уникнути проблем, пов’язаних із поганою якістю повітря. Вона допомагає позбутися вологи, диму, запахів їжі та забруднень всередині приміщень. 

Визначили більш та менш очевидні причини, чому вашому будинку потрібна хороша вентиляція.

1. Видалити конденсат, який завдає шкоди будинку

Нещодавнє дослідження My Health My Home показало, що в 58% будинків виникає конденсат. Всі знають, що таке конденсат, але чим він викликаний і що з цим робити?
Коли температура всередині будинку падає, особливо вночі при вимкненому опаленні, повітря досягає точки, при якій більше не може утримувати всю вологу, що утворюється у приміщенні та існує якийсь час у вигляді непомітного пару. Волога мігрує на найхолодніші поверхні – вікна, стіни та за меблі – і з’являється там у вигляді конденсату.
Конденсація призводить до вогкості та утворення цвілі. Шпалери можуть відшаровуватися, і в кінцевому підсумку з’являється чорна цвіль. У будинку з’являються затхлі запахи, пошкоджуються поверхні, тканини, у мешканців можуть виникнути проблеми зі здоров’ям.
Належна вентиляція з блоком керування конденсацією м’яко провітрює будинок, перетворюючи застійну й несвіжу атмосферу у свіже, здорове середовище без конденсату.

2. Створити більш здорове середовище для життя 

Чи знаєте ви, що вологість і цвіль можуть бути основними причинами астми?
Якщо в будинку немає належної системи вентиляції та утримується висока вологість, це може стати ідеальним середовищем для розмноження пилових кліщів. 
Пилові кліщі процвітають у будинках, які погано вентилюються. Коли їхній детрит (продукт розпаду тканин) потрапляє на шкіру або вдихається, він може викликати алергічні реакції, що спричиняють напади астми, екзему, сльозотечу, свербіж, чхання та нежить. 
Ці проблеми можна значно зменшити за допомогою ефективної системи вентиляції, і хворі на астму відразу відчувають переваги, після встановлення такої системи в їхніх будинках.

3. Полегшити симптоми алергії 

Влітку на поліноз страждають багато людей. Ефективна система вентиляції може відфільтрувати більші частки, у першу чергу, пилок, не даючи їм потрапити в будинок. Наявність системи вентиляції означає, що не потрібно відкривати вікно, що може спричинити проблему для тих, у кого алергія на пилок. Система вентиляції може стати шансом пережити більш комфортне літо.
Деякі люди, які страждають на сезонні захворювання, такі як сінна лихоманка та алергія на пилок, помітили покращення стану, коли встановлено ефективну систему вентиляції. Постійна подача фільтрованого свіжого повітря у будинок може допомогти контролювати забруднення в приміщенні, що відзначається позитивним впливом на здоров’я.

4. Зменшити вплив легких органічних сполук

Летючі органічні сполуки, або ЛОС, є невидимими газами, які можуть призвести до проблем зі здоров’ям у мешканців будинку. Науковий комітет з ризиків для здоров’я та навколишнього середовища підрахував, що в повітрі приміщень міститься до 900 хімічних речовин, а негативні побічні ефекти набагато частіше зустрічаються у приміщеннях без належної вентиляції. Фактично, дані Агентства з охорони навколишнього середовища показують, що повітря всередині будинків може бути на 70% забрудненішим, ніж на вулиці.
ЛОС походять з широкого спектра джерел, включаючи косметику, освіжувачі повітря, маркери тощо. Після певних заходів, таких як очищення та зняття лаку з нігтів, рівень ЛОС може бути в 1000 разів вище, ніж фоновий рівень на вулиці. Власники будинків повинні вжити заходів, щоб захистити себе та свої сім’ї, встановивши ефективну систему вентиляції, яка забезпечує постійне надходження чистого свіжого повітря ззовні для виведення та контролю легких органічних сполук у домі.


Aerostar випускає побутові припливно-витяжні установки, які успішно розв'язують питання вентиляції у вашому домі. CrossStar mini, SlimStrar, EcoStar та інші серії забезпечать здоровий мікроклімат та допоможуть повернути чисте повітря у дім.

Телефонуйте: +38 (044) 35 121 35

Цей веб-сайт використовує файли cookie з функціональних, зручних та статистичних причин. Якщо ви приймаєте використання файлів cookie, натисніть кнопку "Я згоден". Політика конфіденційності та захисту персональних даних.