В житловому приміщенні нормальний рівень вологості варіюється між показниками 40-60%, при цьому перевищення цього граничного значення може викликати погане самопочуття, алергічні реакції, астму, бронхіальні та респіраторні захворювання. Про псування матеріалів вашого ремонту та речей годі вже й казати. Речі з дерева, паперу та шкіри псуються від вологи в першу чергу.
Запрілі вікна. Конденсат - перший дзвіночок проблеми, що передує прояву неприємного запаху. Якщо навіть не відкривати вікна 2-3 доби, то незабаром вологість підвищиться і повітря в приміщенні стане затхлим.
Поява цвілі на стінах - це явна ознака, що у вас серйозна проблема, і потрібно відразу шукати способи, як позбавиться від неї.
Вологе і тепле оточення - кращі умови для розмноження грибка. Його наявність сильно псує зовнішній вигляд приміщення. Він може в'їдатися в стіни, буває, навіть на кілька десятків сантиметрів вглиб. У таких випадках косметичний ремонт уже не допоможе. Крім цього, грибок провокує і неприємний запах.
Однією з причин є неякісна вентиляція. Якщо циркуляція повітря між приміщенням і зовнішнім середовищем порушена або погано функціонує, надлишок вологи в повітрі конденсується на поверхнях у вигляді дрібних крапельок. Найбільш схильні до цього процесу кутові і нижні частини стін, зони під стелею, віконні рами.
Порушений тепловий баланс. Конденсація пов'язана з таким фізичним поняттям, як точка роси. Точка роси - це температура, при якій водяна пара в повітрі перетворюється в воду і, в кінцевому рахунку, випадає у вигляді конденсату.
Точка роси залежить від температури і вологості повітря в приміщенні. Чим холодніше і сухіше, тим нижче температура точки роси. І навпаки: чим тепліше повітря і вище вологість, тим вище точка роси
Підвищена вологість може бути наслідком неякісних будівельних робіт або ремонту. Будівельники часто в поспіху погано висушують стіни і стелі будинку після оздоблювальних робіт, таким чином внутрішня частина кімнат може тривалий час виділяти залишкову вологу.
Також не менш важливим фактором є діяльність людини: гарячі ванни без належної вентиляції, прання, надмірний полив рослин тощо.
Звичайно, ви можете придбати осушувачі повітря, або зробити краще утеплення приміщення, але найкращим рішенням є встановлення якісної вентиляційної системи, яка буде довго слугувати і працювати на вирішення одразу кількох проблем.
Наприклад, приточні клапани забезпечують повітрообмін (при справній витяжці), видаляють застояне вологе повітря з приміщення і поставляють свіже. В результаті відносна вологість повітря в будинку або квартирі стає нижчою.
Брізери або припливні установки з електричним калорифером найшвидше знижують вологість в будинку або квартирі.
Припливно-витяжні установки або клапани з рекуператорами - здатні не тільки зберігати тепло (або прохолоду влітку), але також частково затримують вологу (запобігаючи сухість), при цьому дозволяють уникнути надмірної вологості в приміщенні (своєчасно оновлюючи повітря). Є кращим рішенням для підтримки оптимального мікроклімату.
Наш каталог налічує все необхідне обладнання для вашого дому, а спеціалісти-консультанти допоможуть зробити найкращий вибір з урахуванням усіх особливостей приміщення.