Реконструкція вентиляційної системи в історичних будинках

Відновлення вентиляційної системи — обов’язкова частина загальних реконструкційних процесів у історичних будинках.
Якість повітря визначає не лише комфорт людей, які знаходяться у приміщенні. Вона безпосередньо впливає на тривалість життя будівельних конструкцій. 
Як і в багатьох інших випадках, не можна запропонувати універсальний рецепт для всіх споруд, збудованих понад 50 років тому. Реконструкція потребує комплексного підходу й залучення різних спеціалістів, у тому числі архітекторів, інженерів, реставраторів, постачальників обладнання та, врешті, девелоперів або власників.

Ми живемо в часи, коли конструктивістські житлові та адміністративні будівлі радянського періоду, неоготичні маєтки середини ХІХ сторіччя, урочисті театри у стилі класицизм однаково цінні для українського суспільства як зразки особливої архітектури. Звісно, творці цих об’єктів використовували різні технології, тож варто брати це до уваги при реконструкції. 

Цей матеріал присвячений тому, що потрібно врахувати при відновленні об’єктів культурної спадщини, аби створити в них сприятливі умови для людей і забезпечити їхнє збереження для наступних поколінь.

Історична будівля: вихідні дані для проєктувальника

Історичні будівлі потрапляють на реконструкцію в різні етапи свого існування. Деякі стабільно експлуатувалися до останнього часу, вчасно ремонтувалися (у тому числі капітально), і, загалом, мають непоганий стан. Інші являють собою “каркас”, напівживий скелет, і їх треба ледь не “з нуля” відбудовувати.
У першому випадку, не дивлячись на те, що системи вентиляції застаріли, загальний мікроклімат може зберігатися досить сталий і якісний.
Старі архітектурні проєкти часто відрізняються якістю й продуманістю, і проєктувальникам сучасності варто зберегти найкращі інженерні рішення, доповнивши їх. 
Болісним для архітекторів при реконструкції будівлі може бути встановлення нових пристроїв, адже вони у будь-якому разі порушуватимуть візуальну єдність. Але на жаль, уникнути цього неможливо. Навіть великим естетам варто піти на компроміс розуміючи, що відмова від вентиляційного обладнання на користь “краси” спричинить руйнування будівлі значно швидше.
Проте є й інший варіант розвитку подій: у рідкісних випадках будь-яке обладнання може вплинути на споруду негативно й прискорити її руйнування. Ми не боїмося про це говорити: вентиляційні агрегати можуть негативно вплинути на хитку старовинну архітектуру й часом від них потрібно відмовитися. Можливо не остаточно — а до того часу, коли з’явиться новіше інноваційне рішення.

Отже, при проєктуванні нової або оновленої вентиляції потрібно врахувати, що вентсистема сама по собі — це навантаження для споруди. Тож треба детально прорахувати його з урахуванням старих матеріалів та конструкцій. 

У старих приміщеннях часто буває підвищена або навпаки недостатня вологість, і цей фактор також потребує уваги й у разі виявлення  — усунення. 
Оцінюючи масштаб робіт та перелік того, що потрібно зберегти у будівлі, необхідно врахувати наступне:

  • Зношеність старовинних матеріалів, з яких зведена будівля. Зазвичай цегляна кладка й тинькування, дерев’яні вікна та двері, підлоги, декоративні елементи — те, що формує загальний облік споруди. Якісне повітря сприяє тому, аби це все збереглося якомога довше.
  • Речі в будівлі теж повинні знаходитися у найкращих умовах. Це можуть бути діючі музейні експонати, які потребують особливого мікроклімату. Трапляється так, що для експозиції потрібні інакші умови ніж для будівлі. Тоді варто розглянути альтернативні способи збереження речей — наприклад, у вітринах. Звісно, будівля у цьому випадку є пріоритетом. 

Aerostar — вентиляція, яка повертає до життя

Обираючи обладнання під час реконструкції будівлі, проєктувальники прагнуть забезпечити стабільне функціонування всіх систем на довгі роки вперед.
Вентиляційні агрегати виробництва Aerostar Group — це енергоефективна вентиляція, яка може бути створена індивідуально для ваших потреб і оснащена додатковими опціями, наприклад, датчиками вологості.
Наша компанія може запропонувати вам усі складові повноцінної вентиляційної системи — наприклад, повітропроводи та решітки, які можна делікатно вписати у будь-який інтер’єр.
Ми долучилися до відновлення десятків історичних будівель у різних містах України, у яких було реалізовано різноманіття сучасних рішень. Наше портфоліо цілком підтверджує думку, що обладнання Aerostar повертає до життя.

У Львові ми брали участь у реконструкції будівлі “Промінвестбанку” в бізнес-центрі “Банк Бізнесу” на вулиці Гнатюка.
Споруда протягом 11 місяців пройшла повний зовнішній та внутрішній ремонт. Встановлено обладнання Aerostar Group: SkyStar, SlimStar та GreenSTR-4.


Ще один наш об’єкт — Будинок Нерухомості у Харкові за адресою майдан Павлівський, 4. 
Це споруда побудована як Селянський будинок в 1912 році архітектором Б. Н. Корнєєнко, і має риси української народної архітектури. Aerostar Group забезпечила приміщення припливно-витяжними установками, повітропроводами та решітками.

Кінотеатр "Краків" розташований у Дніпровському районі Києва за адресою Русанівська наб,12. Після реконструкції заклад, побудований у 1968 році, перетворено на культурний центр і концертно-театральний хаб. 
На об'єкті встановлені припливно-витяжні установки GreenSTR та SlimStar.
Обладнання Aerostar встановлене у Національному академічному театрі опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка на вулиці Володимирській, 50.
Ця будівля оперного театру зведена в 1901 році за проєктом архітектора Віктора Шретера.
Черкаський академічний музично-драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка (збудований у 1965) розташований у місті Черкаси за адресою: бульвар Шевченка, 234.
У 2015 році у приміщенні театру сталася масштабна пожежа, у результаті якої глядацька зала вигоріла повністю. Після реконструкції 9 березня 2021 року театр відкрито.
На об'єкті встановлені установки Aerostar Group: GlobalStar-6 та ККБ ASYS Basicfreeze.
Будинок культури міста Олександрія Кіровоградської області знаходиться за адресою вул. 6-го Грудня, 2.
Будівля театру збудована за ініціативою та на кошти місцевого підприємця А.І. Цивчинського в кінці ХІХ ст.
Під час реконструкції компанія Aerostar Group постачала для об'єкта припливно-витяжні установки GreenSTR, CrossStar Mini, SkyStar.

Кожен об’єкт — унікальний. Менеджери Aerostar Group допоможуть підібрати оптимальне обладнання для ваших потреб: +38 (044) 35 121 35.

 

Цей веб-сайт використовує файли cookie з функціональних, зручних та статистичних причин. Якщо ви приймаєте використання файлів cookie, натисніть кнопку "Я згоден". Політика конфіденційності та захисту персональних даних.