Рекуперація як вихід для ефективного збереження тепла в будинку

Рекуперація як вихід для ефективного збереження тепла в будинку

Традиційна природна витяжна вентиляція, яка довгі роки встановлювалася в приватних приміщеннях, квартирах і будинках, - не ефективна?

Здебільшого так. Адже через герметичні пластикові склопакети приплив повітря, яке має безперервно проникати в приміщення, сильно скорочується і в результаті природна витяжна система вентиляції перестає нормально функціонувати. В зимовий період комфортна температура приміщення вимагає постійного нагрівання повітря, на що власникам нерухомості в нашій країні доводиться витрачати чималі кошти.

Які ще недоліки природної вентиляції варто зазначити?

Рівень забрудненості також грає чималу роль, більш того, протяги та сухість повітря можуть навіть нашкодити мешканцям житла. Контролювати обсяг цих повітряних потоків немає можливості. Отже, незбалансована вентиляція призводить лиш до невиправданих збитків.

Отже, чи можна ефективно зберігати тепло в приміщенні?

Для заощадження тепла в системі вентиляції, нагрівання приточного холодного повітря за рахунок видаляємого з приміщення теплого повітря, призначені спеціальні припливно-витяжні вентиляційні установки. У які вбудовується рекуператор, що забезпечує теплообмін повітря.

Вихід для ефективного збереження тепла в будинку — є!

Для заощадження тепла в системі вентиляції, нагрівання приточного повітря та забезпечення теплообміну, призначені спеціальні припливно-витяжні вентиляційні установки, у які вбудовується рекуператор, що забезпечує теплообмін повітря. Проходячи через нього, витяжне повітря передає тепло стінок теплообмінника, при цьому холодне повітря, що йде в приміщення, нагрівається від стінок. Такий принцип закладений в основу роботи пластинчастих і роторних рекуператорів, які на даний момент завоювали популярність на ринку вентиляційного обладнання. Фахівці знайшли вирішення проблеми замерзання рекуператора взимку, встановивши в системи вентиляції з рекуперацією спеціальний клапан – байпас. Як тільки пластини покриваються шаром криги, байпас відкривається, і припливне повітря якийсь час йде в обхід касети рекуператора, вступаючи в приміщення практично без нагрівання. При цьому, пластини рекуператора досить швидко розморожуються за рахунок видаляємого витяжного повітря, а вода, що утворилась, збирається в дренажній ванні. Ванна сполучена з дренажною системою, що виходить в каналізацію, і весь конденсат зливається туди. Рекуператор знову починає ефективно працювати, а повітрообмін відновлюється.

Припливно-витяжні вентиляційні установки з рекуперацією тепла

Завдяки винаходу нової технології, волога, що осідає на стінках теплообмінника з боку вихідного повітря, починає вбиратися в них і переходити на бік припливного повітря - зволожуючи його. Таким чином, практично вся волога, яка знаходиться в повітрі, що видаляється, потрапляє назад в приміщення. За рахунок чого можливий цей процес? Такого ефекту інженери досягли, створивши касети з гігроскопічної целюлози. Крім того, багато припливно-витяжних установок з рекуперацією тепла з гідроскопічної целюлози не мають байпасів і не підключаються до дренажної системи з ванною і водопроводом. Всю вологу утилізують потоки повітря і вона залишається практично повністю в приміщенні. Отже, використовуючи в рекуператорі теплообмінник з целюлози, можна не використовувати байпас і направляти повітря в обхід пластин рекуператора.

В результаті ефективність рекуператора вдалося підняти до 90%! А це означає, що припливне повітря з вулиці буде на 90% нагріватися за рахунок повітря, що виходить. При цьому рекуператори без проблем можуть працювати навіть на морозі, до -10 градусів Цельсія. Такі установки відмінно підходять для житлових приміщень, квартир, заміських будинків і котеджів, зберігаючи і підтримуючи необхідну вологість й повітрообмін взимку і влітку, вони створюють і підтримують необхідний мікроклімат в приміщенні цілий рік, економлячи при цьому чималі кошти. Однак слід пам'ятати, що рекуператори з целюлозними теплообмінниками як і всі інші здатні обмерзати, що з часом може призвести до виходу з ладу теплообмінної касети. Для того, щоб повністю виключити можливість обмерзання, необхідно встановлювати захист від обмерзання. Так само при всіх своїх позитивних якостях, рекуператори з паперовим теплообмінником не можна використовувати для приміщень з підвищеним вмістом вологи, зокрема, для вентиляції басейну. Для вологих приміщень, в тому числі і для басейнів, необхідно використовувати припливно-витяжні вентиляційні установки з пластинчастим рекуператором, виготовлених з алюмінію.

В нашому каталозі ви можете знайти рішення для будь-яких потреб і квадратури приміщень:  від побутових приточно-витяжних установок до промислового обладнання тощо. Aerostar завжди піклується про своїх клієнтів та забезпечує їх лише якісною продукцією.

Цей веб-сайт використовує файли cookie з функціональних, зручних та статистичних причин. Якщо ви приймаєте використання файлів cookie, натисніть кнопку "Я згоден". Політика конфіденційності та захисту персональних даних.