Різновиди повітропроводів

Якщо тема вентиляції для вас малознайома — різноманіття повітропроводів може вас здивувати. Проте для фахівців все логічно — кожен різновид відповідає певним цілям та є найкращим варіантом для певних умов.

Сьогодні познайомимо вас з основною класифікацією повітропроводів. 
Для початку нагадаємо: повітропровід являє собою систему металевих або пластикових труб. Він розміщений у приміщенні й забезпечує повітрообмін шляхом подачі та витяжки повітря, природним або штучним шляхом. 

Форма перерізу

Найперша характеристика, за якою розрізняють повітропроводи — форма перерізу.
Найпоширеніші типи перерізу — круглі та прямокутні. Дуже рідко використовують також повітропроводи еліптичного (плоскоовального) перерізу.
Круглі повітропроводи виготовляються за простішою та бюджетнішою технологією, ніж прямокутні. На виробництво прямокутного повітропроводу йде у середньому на 20-30% матеріалу більше, ніж для круглого з аналогічними показниками. 
Прямокутні повітропроводи складаються з декількох, дрібніших частин.
Серед переваг круглих повітроводів — хороша герметичність, забезпечення високої швидкості проходження повітряного потоку, низький рівень шуму, простота монтажу, менша вага у порівнянні з прямокутним.
Перевага повітропроводів з прямокутним перетином — можливість їхнього оптимального розташування у просторі. Вони займають менше місця та підлаштовуються під особливості планування у приміщеннях, наприклад, у разі низьких підвісних стель.

Конструктивне виконання

За конструктивним виконанням повітропроводи поділяються на прямошовні (фальцеві), спірально-навивні (спірально-замкові).
Прямошовні повітропроводи виготовляються зі сталевого листа металу завтовшки 0,5 мм 0,7 мм, 0,9 мм та 1 мм. 
Спірально-замкові повітропроводи виготовляються зі спеціальних сталевих стрічок з антикорозійним покриттям. 

Матеріал виготовлення

Важливий показник, за яким розрізняють повітропроводи — матеріал виготовлення.
Оцинковані сталеві
повітропроводи експлуатуються в умовах помірного клімату без агресивного навколишнього середовища. Цинкове покриття сприяє захисту сталі від корозії. Завдяки стійкості до вологості, це робить можливим використання їх у місцях з підвищеною вологістю в системі вентиляції (санвузли, місця громадського харчування, басейни тощо).

Повітропроводи із нержавіючої сталі використовуються при температурі до +500°C. Для них використовують жаростійку і тонковолокнисту сталь, що дозволяє експлуатувати цей вид повітропроводів в умовах агресивного навколишнього середовища. Основні місця застосування — заводи важкої промисловості (наприклад, металургія).

Металопластикові виготовляють з двох металевих шарів, наприклад, гофрованого алюмінію, з прокладеним між ними спіненим пластиком. Відрізняються високою міцністю при невеликій масі, має естетичний вигляд і не вимагають додаткової теплоізоляції.

В агресивних повітряних середовищах часто використовуються пластиковий тип повітропроводів. Їх використовують у хімічній, фармацевтичній та харчовій промисловостях. Основний матеріал — модифікований полівінілхлорид (ПВХ), який стійкий до вологи, випаровувань кислот і лугів. Пластик забезпечує мінімум втрат тиску в повітряному потоці та герметичність у з'єднаннях, завдяки чому з нього виготовляють різноманітні сполучні елементи, такі як коліна, трійники, відводи.

Є й інші, менш поширені матеріали для повітропроводів — поліетилен, склотканина, вінілпласт.

Жорсткість

Також повітропроводи розрізняють за жорсткістю
Найпоширеніший на ринку — жорсткий тип повітропроводів, і значна частина вентиляційного обладнання орієнтована на жорсткі вентиляційні короби.
Жорсткі повітропроводи виготовляють із круглим або прямокутним перетином з найчастіше з листового металу (оцинкованої або нержавіючої сталі, алюмінію або пластика). Ламінуючим покриттям можуть бути теплоізоляційні матеріали (базальтова вата). 
Переваги — простота монтажу та обслуговування, хороші аеродинамічні показники. Важливо враховувати сумарну вагу майбутньої системи повітряних каналів та потурбуватися про зміцнення всієї конструкції.

Гнучкий тип повітропроводів являє собою гофрований рукав, тому іноді їх називають гофрованими чи гнучкими. Основу становить сталева дротяна арматура, стінки виготовляють із металізованого поліефіру (ламінованої фольги). 
Відрізняються винятковою легкістю монтажу, транспортування та обслуговування. При необхідності на вже існуючу конструкцію можна монтувати нові елементи, вигинати в будь-якому напрямку. 
Недолік — рифлена поверхня стінок негативно впливає на швидкість проходження повітря каналом і на шумоізоляцію.

Напівжорсткий вид повітропроводів — проміжна ланка із міцністю жорстких і еластичністю гнучких. Виготовляються з алюмінієвих або сталевих стрічок, згорнутих у трубу та мають спіральний шов. Основним недоліком, як і у випадку з гнучкими моделями, — низька швидкість проходження повітря вентиляційними каналами, що ускладнює використання даних виробів у розгалуженій мережі вентилювання.
Виникли питання? Потрібна вентиляція? Менеджери Aerostar Group допоможуть підібрати обладнання для ваших потреб: +38 (044) 35 121 35.

Цей веб-сайт використовує файли cookie з функціональних, зручних та статистичних причин. Якщо ви приймаєте використання файлів cookie, натисніть кнопку "Я згоден". Політика конфіденційності та захисту персональних даних.