Що таке EcoDesign?

В сучасному дизайні європейських країн ЕкоДизайн став новою концепцією, метою якої є підвищення зацікавленості користувачів в енергоефективності й екологічності обладнання різного призначення. Кліматичне обладнання не є виключенням. Воно, а також різні види побутової техніки, підлягають сертифікації EcoDesign, яка містить у собі мінімальні вимоги до енергоефективності і впливу на навколишнє середовище та дозволяє покупцям бути впевненими в економічності купованого і використовуваного обладнання.

Екологічні аспекти оцінюються на кожному етапі виробництва обладнання. При оцінюванні відповідності кліматичного обладнання стандартам сертифіката EcoDesign враховуються:

•  прогнозовані споживання енергії, матеріалів тощо;

•  прогнозована кількість небезпечних і небезпечних відходів;

•  можливість повторного використання, рекуперації та утилізації матеріалів і енергії з урахуванням Директиви 2002/96 / ЄС;

•  використання речовин, які визначаються як небезпечні для навколишнього середовища і для здоров'я;

•  зазначений термін експлуатації, ремонтопридатність і можливість модернізації;

•  викиди в атмосферу в процесі експлуатації;

•  викиди в воду і в грунт в процесі експлуатації і по її закінченні.


Директива ErP в екодизайні
У 2005 році, задля припинення зміни клімату та зниження викиду CO2 Європейський Союз прийняв директиву Екодизайну «Про продукти кінцевого енергоспоживання» (EuP – Energy using Products-Directive), яка у 2009 році змінила назву на «Директиву про продукцію, зв’язану із енергоспоживанням (ErP - Energy related Products-Directive).

Простими словами: поява цієї директиви вплинула на поступову відмову від традиційних ламп розжарення та призвела до маркування класу енергоефективності, наприклад, холодильників, пральних машин і т. д.

На кого поширюється дана директива?
Норма ErP є обов’язковою для усіх країн ЄС. Вимоги поширені на усі галузі виробництва — від машинобудування до вентиляційних систем.
Виробникам, дистриб'юторам і монтажним організаціям забороняється постачати на ринок ЄС обладнання, яке не відповідає даним вимогам. Вона охоплює вироби, які виготовляються в ЄС зоні та ті, що імпортуються із інших країн.

Як це стосується вентиляції?

З кожним роком вступають в силу нові етапи даної директиви щодо вентиляторів та вентиляційних установок, які застосовують видалення відпрацьованого та подачі повітря ззовні. Це стосується дахових вентиляторів, вентиляційних установок, вентиляційні установки. Обладнання має відповідати мінімальним вимогам по енергоефективності  та бути обладнаними регуляторами швидкості, наявність яких знаходиться у зоні відповідальності спеціалісті-інсталяторів.

Кожен виробник має надати інформацію щодо енергоефективності свого обладнання для зручності вибору та інформування користувачів.

Будьте відповідальними та робіть усвідомлений вибір разом з Aerostar

Цей веб-сайт використовує файли cookie з функціональних, зручних та статистичних причин. Якщо ви приймаєте використання файлів cookie, натисніть кнопку "Я згоден". Політика конфіденційності та захисту персональних даних.