Сон для родини. Як кондиціонування та вентиляція допомогають спати та висипатися

Здоровий сон — базова потреба. Хронічний брак сну досить швидко викликає негативні наслідки для здоров’я. 
Якість сну — це не лише про кількість годин, які ви можете дозволити собі з огляду на роботу, навчання та побутові справи. Це також умови, що забезпечують вам повноцінний відпочинок. Знайоме відчуття, коли після 8-9-годинного сну почуваєтеся все ще втомленими? Саме про це йде мова.

Що таке здоровий сон, що на нього впливає та як створити для нього всі умови?

Здоровий сон

За даними МОЗ України дорослі мають регулярно спати сім або більше годин на добу. Наполегливо рекомендується більше годин для сну молодим людям, а також тим, хто має хронічні захворювання. 
Декому достатньо менш ніж шість годин — але відсоток таких людей невеликий і зумовлений генетичними особливостями.
Нижче ви бачите таблицю сну, створену Міністерством охорони здоров’я України.

За даними МОЗ депривація сну (нестача або повна відсутність) призводить до розвитку хронічних захворювань — цукрового діабету, серцево-судинних захворювань (інсульту та високого кров'яного тиску), збільшення ваги та ожиріння, порушення імунної системи та погіршення психічного здоров'я (у тому числі депресії).

Цікава також думка експертів щодо способів поліпшення сну.

Рекомендовано дотримуватися режиму, прибрати смартфони та планшети далі від ліжка, використовувати ліжко лише для сну (а не для їжі або перегляду фільмів), правильно харчуватися (не споживати перед сном каву, алкоголь та жирну солону їжу), не пити забагато води, займатися фізичними вправами, не палити, і нарешті, створити заспокійливу атмосферу.

В останній пункт входять відсутність різкого світла, тиша та комфортна прохолодна температура повітря. Торкнемося цього питання більш докладно. 

Що заважає нам спати?

У спальнях сучасних квартир більш ніж достатньо проблем, які заважають нам спати. Виділимо деякі з них.

Відсутність кімнати для сну в принципі. Ми розуміємо, що велика кількість людей живе в однокімнатних квартирах, де вітальня виконує функцію спальні та кабінету, а смартквартири суміщують в одному просторі ще й функції кухні, а часом — передпокою. Але у різних зонах вашого житла повинен бути різний мікроклімат. І якщо між цими зонами немає фізичних перегородок, створити його буде значно складніше.
Незручна спальня без свіжого повітря. Маленька, з постійно закритими дверима та вікнами, без вентиляції та кондиціонування. 
Часом родина приймає рішення встановити один кондиціонер у квартирі у найбільшій кімнаті — вітальні, а спальня комплектується вентиляційною технікою за залишковим принципом. Головна загроза у цій ситуації — двоокис вуглецю, CO2, який накопичується у приміщенні, викликаючи втому, запаморочення, головний біль та погіршення настрою. Звісно, у таких умовах важко розраховувати на повноцінний сон. 
Шум. Гучні звуки можуть дратувати у будь-який час доби, проте особливо вразлива людина до них уві сні. Звісно, є винятки — діти та дорослі, які навіть при розмові на підвищених тонах, працюючому телевізорі та запальних вечірках можуть спати без просипу. Але така особливість організму з віком може змінюватися: сон стає більш неспокійним. 
Для найчутливіших людей подразниками є навіть звуки гучністю 30-40 дБ (шепіт і щебетання птахів за вікном). Більшість реагує на 40-55 дБ (холодильник або кондиціонер у режимі максимальної потужності). Звуки понад 55 дБ (пральна машина або музика) —  шлях до безсоння.
Мікроклімат. Температура, вологість, повітрообмін, запахи — все це впливає на якість сну. 
Оптимальний температурний режим спальні — 18-21 °C. При цьому необхідний постійний приплив свіжого, збагаченого киснем повітря, а його вологість повинна знаходитися у діапазоні 30-60%.
Провітрювання не забезпечить ідеальних умов. Сторонні запахи та шум заважатимуть спати. 
Навіть, якщо ви живете у гірському селі на Прикарпатті або в лісовій хижці у Поліссі — різкі нічні похолодання навряд чи сприятимуть встановленню стабільної температури вночі, яка так потрібна для здорового сну. 
Окрім тепловтрат, провітрювання загрожує зміною вологості — коли за вікном літня дощова ніч, у спальні ви це неодмінно відчуєте.

Кліматична техніка для спальні

Оптимальним варіантом вентиляції для спальні у квартирі є поєднання кондиціонеру та припливно-витяжної установки. 
Для приватного будинку — тепловий насос + припливно-витяжне обладнання, вони працюють у парі, створюючи комфортний мікроклімат.
Установки виробництва Aerostar, зокрема, EcoStar, CrossStar mini, SlimStar, SlimStar PAP, SkyStar mini ідеально підходять для побутових потреб. 

Наприклад, EcoStar — енергозберігаюча припливно-витяжна установка з пластинчастим рекуператором. Система вентиляції забезпечує витяжку відпрацьованого та приплив свіжого повітря, підтримує необхідний рівень кисню в повітрі та контролює вміст CO2. Установка обладнана байпасом, який автоматично відкривається при необхідності охолодження приміщення вуличним прохолодним повітрям в режимі Free Cooling.
Теплові насоси Hitachi Yutaki типу “повітря-вода” — універсальні прилади, які забезпечують обігрів, охолодження та нагрів води. Працюють з теплими підлогами, радіаторами, баками ГВП, басейнами.
Ефективно працює за екстремально низьких температур — до -25 °C.

Коли у будинку встановлено систему тепловий насос + припливно-витяжна вентиляція — додатковий кондиціонер вам не потрібний.
Припливно-витяжна вентиляція у квартирах працює паралельно з кондиціонером. Самостійно вона не впорається з охолодженням: зазвичай у житлових приміщеннях є багато джерел тепла, від яких потрібно ефективно забезпечити тепловідведення.

Кондиціонери Hitachi підтримують ідеальну температуру в спальні. Ці спліт-системи можуть працювати тихо, з мінімальною швидкістю обертання вентилятора, гарантуючи для родини міцний сон.
Користувачам доступні різні режими: Powerful дозволяє швидко досягти бажаної температури (наприклад, охолодити кімнату перед сном), Eco забезпечує економне енергоспоживання.

Aerostar Group — український виробник вентиляції та авторизований дистриб’ютор техніки Hitachi.

Телефонуйте: 38 (067) 504-68-66.

Цей веб-сайт використовує файли cookie з функціональних, зручних та статистичних причин. Якщо ви приймаєте використання файлів cookie, натисніть кнопку "Я згоден". Політика конфіденційності та захисту персональних даних.