Медицина, фармакологія та медична промисловість, мікроелектроніка, приладобудування та біотехнологія, виробництво оптики та харчових продуктів, різноманітні лабораторії, авіаційна та космічна промисловість: всі ці галузі об’єднує одна особливість — чисті приміщення.
У таких приміщеннях підтримуються певні параметри мікроклімату за декількома показниками, зокрема кількістю на 1 м³ частинок пороху, аерозолів, мікроорганізмів, а також тиском, вологістю й температурою. Розмір частинок у чистих приміщеннях знаходиться у діапазоні від 0,1 мкм до 5,0 мкм: 0,1; 0,2; 0,3; 0,5; 1,0 і 5,0 мкм.
В залежності від забруднення твердими, аерозольними, бактеріологічними частинками приміщення діляться на класи чистоти — рахується кількість частинок в одиниці об'єму повітря.
Для чистих приміщень вентиляція є вирішальним фактором підтримки належних умов.
Норми вентиляції для чистих приміщень визначені ДБН В.2.5-67:2013. Опалення, вентиляція та кондиціонування.
Зокрема, там зазначено, що для чистих приміщень і приміщень з кондиціонуванням повітря слід передбачати позитивний дисбаланс, якщо в них відсутні виділення шкідливих та вибухонебезпечних газів, пари й аерозолів або різко виражені неприємні запахи.
У приміщеннях житлових, громадських та адміністративно-побутових будівель припливне повітря слід подавати так, щоб забезпечити нормовані параметри мікроклімату в зоні обслуговування або в робочій зоні.
У приміщенні зі значним вологовиділенням при тепловологісному відношенні 4000 кДж/кг і менше слід подавати частину припливного повітря до зони можливої конденсації вологи на огороджувальних конструкціях будівлі.
У приміщеннях громадського призначення заввишки 3 м та більше з надлишками теплоти рекомендується застосування витісняючої вентиляції — подачу припливного охолодженого повітря на рівні підлоги через спеціальні повітророзподільники у зону обслуговування та видалення повітря з верхньої зони приміщення.
У виробничих приміщеннях з виділеннями шкідливих або горючих газів або пари забруднене повітря видаляють із верхньої зони в об’ємі не менше однократного повітрообміну за 1 год, а у приміщеннях заввишки понад 6 м — не менше ніж 6 м³/год на 1 м² приміщення.
У чистих приміщеннях передбачають аварійну вентиляцію, у приміщеннях категорій А і Б — з механічним спонуканням.
Для аварійної вентиляції використовують основні системи загальнообмінної вентиляції з резервними вентиляторами, а також системи місцевих відсмоктувачів з резервними вентиляторами, що забезпечуватимуть витрату повітря, необхідну для аварійної вентиляції.
Теплоту, що подається повітряними та повітряно-тепловими завісами періодичної дії, не враховують у повітряному та тепловому балансах будівлі.
Повітряні та повітряно-теплові завіси біля зовнішніх прорізів, воріт та дверей необхідно розраховувати з урахуванням вітрового тиску.
Обладнання у вибухозахищеному виконанні передбачають:
Якщо температура, категорія та група вибухонебезпечної суміші горючих газів, пари, аерозолів, пилу з повітрям не відповідають технічним умовам щодо вибухозахищеності вентиляторів, передбачають ежекторні установки з вентиляторами, повітродувками або компресорами.
Нормативні умови у чистих приміщеннях досягаються різними технічними засобами, у тому числі:
Aerostar Group — виробник вентиляційних систем, які давно використовуються у чистих приміщеннях, і зарекомендували себе як ефективне енергоощадне обладнання.
Зокрема, установки Aerostar встановлені у НСДЛ “Охматдит”, Полтавському обласному клінічному кардіологічному диспансері, Вінницькій обласній клінічній лікарні ім.М.І. Пирогова, Хмельницькій міській державній ветеринарній лікарні, ПАТ “Технолог”, ТОВ “Мікрофарм”, АТ “Біофарм”, ПАО “Фарстандарт-Біолек” та багатьох інших об’єктах.
Обладнання Aerostar виконує наступні функції:
Мінімізує рівень бактеріальних забруднень повітряного середовища, зокрема, в операційних, в зонах переміщення та зберігання візків для інструментів, лабораторіях.
Забезпечує належний повітрообмін і підтримує мікроклімат приміщень (різницю тисків, температуру і вологість).
Знижує концентрацію забруднюючих речовин в зоні перебування людей.
При гігієнічному виконанні установок дотримуються загальні необхідні вимоги:
Вимоги до фільтрів в установках:
Вимоги до теплообмінників:
Вимоги до корпусу:
Aerostar пропонує комплексні рішення від вентиляторів і блоків підготовки повітря до ефективних фільтрів і від термінальних пристроїв і повітряно-водяних систем до інтелектуальних компонентів управління. Лінійка продукції охоплює повний спектр компонентів, пристроїв і систем вентиляції та кондиціонування повітря, що використовуються при обладнанні чистих приміщень.
Менеджери Aerostar Group допоможуть підібрати обладнання для ваших потреб: +38 (044) 35 121 35.