Вентиляція на автомийках

Автомийка у боксах — один із найбільш поширених типів сервісних центрів для миття автомобілів. 
Власники такого бізнесу вже на перших етапах роботу вкладають багато інвестицій, інакше клієнтам неможливо гарантувати якісні послуги.
Інвестиції у вентиляцію — це внесок не лише у якість, але й у комфорт та безпеку. 
Сьогодні розглянемо, якою має бути вентиляційна система на автомийці.

Функції вентиляції на автомийці

Навіщо на автомийці вентиляція і які функції вона повинна виконувати?
Одна з основних проблем автомийок — підвищена вологість.
Якщо з нею не боротися — у приміщенні швидко з'являться грибок та пліснява, і позбавитися них вже значно складніше. Таким чином підвищена вологість безпосередньо й опосередковано впливає на здоров’я, самопочуття та комфорт клієнтів і співробітників, цілісність будівлі, ремонту та обладнання. 
При високому рівні вологості та температурі утворюється конденсат. Він загрожує машині, коли вона вже вимита і чекає на водія. Навіть за цей невеликий проміжок авто покривається шаром вологи. Клієнт може отримати автівку не дуже у привабливому вигляді й більше до вас не повернеться. 

Вентиляційна система повинна здолати проблему підвищеної вологості. Окрім витяжної вентиляції можуть знадобитися спеціальні осушувальні агрегати.
Також у повітрі автомийок багато забруднень. Забруднена пара утворюється від нафтопродуктів та хімікатів, активної піни, гелів та різноманітних миючих засобів.
Автомобілі — це джерело вихлопних газів та пилу. 
Необхідно забезпечити ефективне видалення брудного перезволоженого повітря і подачу свіжого чистого повітря в зони, де знаходяться люди. 
Вентиляція не повинна заважати технологічним процесам на автомийці. Наприклад, занадто потужна припливно-витяжна вентиляція може призвести до порушення технології нанесення воску та сушіння. Тож, це не той випадок, коли “потужніше” означає “краще” для проєкту.

Проєктування вентиляції

Проєктування автомийок відбувається із суворим дотриманням вимог державних будівельних та санітарних норм. Зокрема, проєктувальники керуються документами: ДБН В.2.5-67.2013 Опалення, вентиляція та кондиціювання, СНіП 2.01.57-85: Пристосування об'єктів комунально-побутового призначення для санітарної обробки людей, спеціальної обробки рухомого складу автотранспорту, ДБН В.1.1-7-2002 Автозаправні станції. Основи проектування та будівництва.

При проєктуванні враховуються наступні параметри:

  • особливості та планування будівлі, тип автомийки — тунельного, портального миття, самообслуговування, ручного безконтактного миття,
  • особливості робочих зон — розташування та кількість, зони для персоналу та обладнання миття,
  • знаходження інших інженерних комунікацій, з якими вентиляція повинна узгоджуватися (освітлення, водопостачання, електропостачання, водоочищення, каналізація, компресорна установка тощо).

Вентиляція на автомийці повинна відповідати наступним параметрам:

  • Приміщення, де відбувається миття та детейлінг автомобілей, облаштовується загальнообмінною припливно-витяжною вентиляцією, що видаляє шкідливі домішки. Це може бути потужна вентиляційна установка серії GreenSTR, CrossStar або EcoStar від Aerostar Group.
  • Для приміщень персоналу проєктується окрема вентиляційна система. 
  • Обладнання має бути стійким до корозії — вентиляційні канали повинні витримувати вплив вологи та хімічних речовин.
  • У приміщенні встановлюються датчики контролю вмісту шкідливих речовин та вологи. Вентиляційні установки Aerostar Group опційно облаштовуються такими датчиками.
  • Кратність повітрообміну на автомийці – 5. Температура припливного повітря — не нижче ніж -15°, незалежно від пори року.
  • Вентиляція повинна повністю видаляти надлишки вологи — її кількість обраховується за змочуваною площею підлоги, стін, стель, поверхонь авто, обладнання тощо. Для осушення повітря (у комплексі з припливно-витяжною установкою або автономно) використовують DryStar.
  • Щоб мінімізувати тепловтрати та запобігти утворенню “туману” на вході приміщення автомийки встановлюється теплова завіса — наприклад, WallStar.

Асортимент обладнання Aerostar ви можете переглянути у каталозі. 
Виникли питання, хочете дізнатися деталі або придбати вентиляцію? Зателефонуйте: +38 (044) 35 121 35

Цей веб-сайт використовує файли cookie з функціональних, зручних та статистичних причин. Якщо ви приймаєте використання файлів cookie, натисніть кнопку "Я згоден". Політика конфіденційності та захисту персональних даних.