Вентиляція на промислових підприємствах

Якісна вентиляція на промислових підприємствах — це запорука хорошого самопочуття працівників та стабільних виробничих процесів.
В залежності від виду робіт, які виконуються у цеху, виробничий процес може супроводжуватися виділенням тепла, вологи, пилу та шкідливих речовин.
Усе це потрібно утилізувати — швидко та ефективно.
Варто пам’ятати: кожне виробництво має унікальні умови. Немає універсальної схеми обладнання, яка б забезпечила комфорт. Навіть в різних цехах одного підприємства потрібно готувати різні проєкти для вентиляції.

Що треба враховувати при проєктуванні?

План будівлі. Беруться до уваги всі архітектурні особливості, включаючи розрізи та фасади.
Кількість персоналу та відвідувачів, які систематично перебувають у приміщенні. Важливо врахувати режим роботи — робочі зміни, перезмінки тощо.
Норми мікроклімату для конкретного виробництва: температура, вологість тощо. Ці показники можуть відрізнятися в різні пори року, що теж треба зазначати.
Джерела тепла, холоду, шкідливих викидів — тобто всього, що потрібно утилізувати. Їх місце розташування вказується на плані.
Обладнання під час роботи виділяє тепло. Наприклад, якщо у вас є ЧПУ станки, компресорні станції та інше обладнання, що споживає електроенергію — потрібно врахувати, де вони та скільки тепла воно виділяє.

Під час проєктування потрібно:

  • Визначити повітрообмін. Як вже зазначалося, розрахунок ведеться для асиміляції тепловиділень і вологовиділень, для розведення шкідливих речовин до гранично допустимих концентрацій та подачі свіжого повітря за санітарними нормами.
  • Обрати устаткування для видалення та подачі повітря.
  • Розрахувати систему фільтрації повітря, що подається і видаляється.

На основі цих розрахунків створюється система вентиляції.

Приплив та витяжка повітря для виробництва

За способом дії вентиляція промислових цехів поділяється на: припливну, витяжну та припливно-витяжну. 
Системи припливного типу організуються, як правило, за допомогою канального обладнання.
Канальні вентилятори виконують забір повітря зовні, пропускають його через калорифери, при цьому, якщо потрібно — нагрівають або зволожують. 
У місцевій припливній вентиляції використовується таке обладнання, як повітряний душ (потік чистого повітря, направлений на робоче місце) повітряні та повітряно-теплові завіси та оазиси (для великих ділянок цеху).
Витяжна система видаляє повітря, а його заміщення на чистий відбувається неорганізовано — через провітрювання. Така вентиляція цеху актуальна при технологічних процесах, які передбачають велике виділення тепла, вологи, шкідливих випарів і великій кількості співробітників. 
Витяжні установки складаються із компонентів відсмоктування, вентилятора, витяжного каналу, фільтра та повітропроводу. 
Припливно-витяжна вентиляція одночасно видаляє брудне повітря і подає свіжі повітряні маси. Розподіл потоків може відбуватися шляхом перемішування або  витіснення.
Один з поширених та досить ефективних прийомів при проєктуванні вентиляції — використання комбінації загальнообмінної системи вентиляції та місцевої.
Загальнообмінна припливна вентиляція забезпечує подачу свіжого, очищеного фільтрами, підігрітого або охолодженого повітря в приміщення промислового виробництва.
Місцева витяжна видаляє забруднене повітря з місць утворення шкідливих виділень, перешкоджаючи його поширенню у приміщенні. 
Використовуючи витяжну вентиляцію у місцях, де виділяється велика кількість тепла, потрібно пам’ятати про можливості, які відкриває рекуперація.
Це надзвичайно актуально для підприємств з нагрівальними печами або іншим обладнанням, яке виділяє багато тепла. Це тепло можна повертати та використовувати взимку для підігріву.

Вентиляційне обладнання Aerostar для промислових підприємств

Як ми вже зазначали, обладнання для промислових підприємств може бути підібрано різне — в залежності від потреб. 
Втім, деякі установки Aerostar можна вважати справжніми бестселерами для виробництв.
Повітрооброблююча установка GlobalStar — найпотужніша у нашій лінійці. Її продуктивність — від 25 000 м³/год до 120 000 м³/год. Стандартний модельний ряд представлений 6-ма типорозмірами.
Завдяки енергоощадним комплектуючим термін окупності цього обладнання скорочується.
Можна виконати нестандартні рішення для приміщень усіх типів, а автоматика розробляється індивідуально для кожного агрегата. 
GlobalStar має модульну конструкцію, і це перевага для проєктувальників. Функціональні модулі розроблені з урахуванням необхідних параметрів: розмірів монтажних і будівельних прорізів, що спрощує процес складання вентиляційних агрегатів на об'єкті.
Корпус установок виконаний із надміцного металу й має антикорозійне покриття, що дуже важливо для обладнання, яке працює у несприятливих умовах виробництв.
При зовнішньому виконанні установки доповнюються повітрозабірним кожухом і захисними козирками. Повітряні клапани та автоматика в цьому випадку монтуються всередині.
Жорсткий профіль корпуса підсилює конструкцію установки й спрощує збірку.
Міцні герметичні кутові елементи перешкоджають виникненню теплових містків, а також гарантують точність з'єднання секцій і дозволяють здійснювати збірку безпосередньо на об'єкті.
Сендвіч панелі також забезпечують підвищену міцність конструкції, тепло та шумоізоляцію.
У стандартну комплектацію входять вентиляторна група з прямим приводом, крильчатка, AC-двигун або EC-двигун, рекуператор (роторний, перехреснотечійний або гліколевий), система подвійних вентиляторів, теплообмінники, модульні фільтри. 
Керувати такою установкою можна на відстані.
Окрім цього, Aerostar випускає бокси для фільтрів HEPA особливого класу фільтрації, які можуть використовуватися в припливній вентиляції для очищення повітря від забруднювачів всіх типів, в тому числі дрібних частинок діаметром 2,5 і 10 мкм, і мікроорганізмів. Такі умови потрібні для виробництв в харчовій промисловості та інших з високими вимогами до класу чистоти.
Aerostar Group постачала вентиляційне обладнання для багатьох промислових об’єктів в Україні.

Серед них — енергетичні підприємства Рівненська АЕС та Запорізька АЕС (на ній встановлено чотири потужні установки GlobalStar), харчові виробництва ТОВ “Літинський молочний завод” (канальне обладнання, холодильна машина ALPENTA), “Семенівські ковбаси” (GreenStr), Олійноекстракційний завод “Екотранс” (GlobalStar, SkyStar mini), фармацевтичні заводи ТОВ “БІОФАРМ АТ” (GlobalStar), ТОВ “Фармацевтичний завод “Біофарма” (GlobalStar).

Припливно-витяжні та припливні установки забезпечують комфорт і безпеку на меблевій фабриці "БЕЛУКО", заводі ізоляційних матеріалів ТехноНІКОЛЬ SWEETONDALE, заводі бетонних виробів "Золотий Мандарин", на виробничих потужностях виробника електроустановчих систем та компонентів Plank Electrotechnic, заводі з виробництва електричних кабельних мереж “Електроконтакт Україна”, заводі з перероблення кукурудзи Дакса Бунге Україна, заводі з виробництва упаковки Amcor.

Також вентиляційні системи нашого виробництва встановлені у їдальні та лабораторії ПрАТ “Миронівська птахофабрика” (GreenStr). 

Менеджери Aerostar Group допоможуть підібрати оптимальне обладнання для ваших потреб: +38 (044) 35 121 35.

Цей веб-сайт використовує файли cookie з функціональних, зручних та статистичних причин. Якщо ви приймаєте використання файлів cookie, натисніть кнопку "Я згоден". Політика конфіденційності та захисту персональних даних.