Вентиляція у дитячих садках

Найкраще — дітям, чи не так?
Як створити хороші умови у закладах, де дитина дошкільного віку перебуває цілий день?
Поговоримо про вентиляцію у дитячих садках.

Мікроклімат у закладах дошкільної освіти

При організації вентиляційної системи у закладах дошкільної освіти, ми вирішуємо наступні завдання:

 • забезпечення оптимальної температури та вологості у приміщеннях, де перебувають діти
 • організація повноцінного повітрообміну без протягів та перепадів температури
 • створення мікроклімату, при якому немає загрози здоров’ю дітей, не знижується їхня активність та розумова здатність

У ДБН В.2.2-4:2018 “Заклади дошкільної освіти” вказуються параметри прийнятного мікроклімату для окремих приміщень дитячих садків. 
Розрахункова температура для ігрових та роздягалень ясельної групи — 22°C, молодшої — 21°C, середньої та старшої — 20°C. Для спальні ясельної групи — 21°C, для інших груп — 19°C. 
Для туалетної кімнати ясельної групи — 22°C, інших груп — 20°C. 
Для буфетної — 16, залів для музичних, фізкультурних занять, ігротеки — 19°C.
Для залу басейну з ванною — 30°C, медичної кімнати — 22°C, для кабінетів фізіотерапії та масажу — 25°C.
Для ігрових, роздягалень, спалень, залів повітрообмін за годину (приплив та витяжка) повинен становити 1,5.
Для басейну — витяжка 1. Для приміщень пральні (приплив та витяжка) — 5.

У приміщеннях закладів дошкільної освіти де повітрообмін становить 1,5 і більше, проєктують припливно-витяжну вентиляцію з механічним спонуканням. Також для такої вентиляційної системи рекомендована рекуперація. 
Приплив у приміщення, де готується їжа, може частково здійснюватися з приміщень, які до нього суміжні.
Якщо будівля знаходиться на радононебезпечній ділянці, то пральні, душові, підвальні приміщення обладнуються осьовими малогабаритними вентиляторами, які встановлюються у вертикальних витяжних каналах.
Відносна вологість повітря у приміщеннях підтримується на рівні 40-60%. Разом з тим, потрібно пам’ятати — сухе повітря сприяє поширенню респіраторних хвороб.
Виняток — пральні, харчоблоки, у яких вона може становити 70%.

Чому у дитячих садочках недопустима природна вентиляція?

До вентиляції у дитячих садках висувають чимало вимог. 
Чи можемо ми досягти їх без встановлення обладнання для примусової вентиляції?
У теорії — так. Але є багато обмежень, які не дозволять використовувати природну вентиляцію.

 • Регулярне провітрювання неможливо проводити у приміщеннях, де постійно перебувають діти. Протяги можуть викликати переохолодження та поширення респіраторних захворювань.
 • Провітрювання у холодну пору року — це тепловтрати, у спеку — підвищення температури в приміщенні, що збільшує витрати на відповідно обігрів та охолодження.
 • Якщо у приміщенні без примусової вентиляції відмовитися від провітрювання або провітрювати недостатньо, існує ризик поширення вірусів, виникнення алергій.
 • Зниження рівню кисню у повітря призводить до слабкості, млявості, зниження розумової та фізичної активності дітей. Також це впливає на дитячий імунітет.

Отже, лише примусова вентиляція, яка дає можливість чітко контролювати параметри, може забезпечити здорове середовище для дітей. 

Вентиляційне обладнання для дитячих садочків

При виборі вентиляційного обладнання враховуються розрахункова температура взимку, кратність повітрообміну, об'єм повітря, що надходить у приміщення і виводиться з нього, вологість та розміри кожного приміщення. Береться до уваги кліматична зона, в якій розташований дитячий садок. 
Також при виборі вентиляційних агрегатів варто подбати про мінімізацію енерговитрат.

Припливно-витяжні установки GreenSTR — оптимальний вибір для дитячих закладів. Саме ця серія використовується у багатьох освітніх установах, державних та приватних, наприклад у ШДС Respublika у Києві.

У чому переваги GreenSTR?

 • Енергоефективність — досягається завдяки комплектуючим, зокрема, EC-двигунам та робочим колесам. Але найбільшу роль грає рекуператор, він дозволяє скоротити енергоспоживання до 80%.
 • Для кожного агрегати розробляється автоматика. Вона дозволятиме керувати обладнанням з максимальною ефективністю. 
 • Користувачам доступне нестандартне проєктування — ця можливість дозволяє розв'язувати інженерні задачі найвищої складності.
 • Додаткова опція — обладнання тепловим насосом, який забезпечуватиме нагрівання та охолодження припливного повітря, таким чином комплексно вирішується проблема вентиляції, обігріву та кондиціонування.

Також в дитячих закладах можуть встановлюватися агрегати серій SlimSTR (стельова припливно-витяжна установка з рекуператором), SkySTR (компактна підвісна установка), вентилятори, регулятори, канальне обладнання.

Асортимент обладнання Aerostar ви можете переглянути на нашому сайті. 
Виникли питання, хочете дізнатися деталі або придбати вентиляцію? Зателефонуйте: +38 (044) 35 121 35

Цей веб-сайт використовує файли cookie з функціональних, зручних та статистичних причин. Якщо ви приймаєте використання файлів cookie, натисніть кнопку "Я згоден". Політика конфіденційності та захисту персональних даних.