Вентиляція у кальянній

Кількість кальянних в Україні зростає з кожним роком. Цей вид дозвілля приваблює багатьох людей, а підприємці вбачають у ньому бізнес з високою маржинальністю.
Втім, лише на перший погляд, відкриття кальянної — швидкий і безпроблемний процес. Створити приміщення, де відвідувачам буде комфортно — не така проста справа, і потрібно врахувати безліч нюансів.

Кальянна: особливості проєктування

У кальянних особливої уваги проєктувальників потребують два типи приміщень. 
Перші — приміщення із кальянним обладнанням, де зберігається все необхідне приготування кальяну. Їм необхідна досить сильна витяжка. 
Другі — приміщення для безпосередньо куріння кальяну. У цих просторах найбільша концентрація диму, і тут необхідно забезпечити інтенсивний повітрообмін, встановивши потужне припливно-витяжне обладнання з максимальною продуктивністю.

Серед розповсюджених помилок при проєктуванні виділимо наступні:

  • Надія на те, що система вентиляції, яка вже встановлена, впорається із новими навантаженнями. Найчастіше в орендованих для кальянних приміщеннях вентиляційна система не розрахована на велику кількість диму. Якщо ви вирішите відкрити зал для кальяну, скажімо, у ресторані — закладені потужності не зможуть забезпечити повноцінну витяжку.
  • Нестача припливного повітря. Якщо виведеного повітря буде набагато більше ніж припливного, відбудеться розрідження повітря. Врешті це утворює протяги, через які відкриття та закриття дверей утруднене. 
  • Неправильний вивід повітря. Неточні розрахунки можуть призвести до того, що дим потраплятиме на житлові площі (якщо кальянна знаходиться на першому поверсі житлового будинку) або в інші приміщення. В обох випадках це призведе до незручностей та конфліктів.

При проєктуванні потрібно пам’ятати про наступні параметри.
При високій інтенсивності куріння у приміщенні необхідно забезпечити 80-180 м³ свіжого повітря на одну людину. За меншої активності — 35-50 м³ на людину.
Мінімальна кратність повітрообміну — понад 16. Повітря в кальянній повинно повністю оновлюватися не менше ніж 20 разів за 1 годину.
Проєктувальники враховують такі характеристики як площа приміщення, висота стель, кількість відвідувачів та персоналу у залі, розсадка (план приміщення), джерела тепла тощо. Всі ці аспекти допомагають визначити необхідну потужність обладнання та схему його розташування. 

Обладнання для кальянної 

Вентиляційна система у кальянній може реалізуватися шляхом різних проєктних рішень, бути централізованою або децентралізованою.

Разом з тим, вимоги до неї залишаються однаковими:

  • вентсистема має забезпечувати необхідний повітрообмін, витягуючи дим та відпрацьоване повітря та подаючи свіже комфортної температури;
  • також вона контролює рівень вологості та вміст вуглекислого газу у повітрі;
  • обладнання не повинне порушувати дизайн приміщення (тобто бути естетичними);
  • вентиляційні агрегати мають бути малошумними (не заважати гостям відпочивати).

У системі вентиляції найчастіше використовуються припливно-витяжні установки, рекуператори, вентилятори, кондиціонери, фільтри, повітропроводи, решітки, пульти управління. Також на вході встановлюються повітряні теплові завіси, які запобігають проникненню холодного повітря з вулиці. Для великих приміщень можуть використовуватися чилери.

Aerostar пропонує великий асортимент обладнання, яке повною мірою забезпечує потреби будь-якого об’єкту.
Припливно-витяжні установки різної потужності з рекуператором, канальні вентилятори, чилери, повітряні завіси, кондиціонери тощо використовуються для створення ефективної вентиляційної системи. 

Потрібна консультація? Зателефонуйте за номером +38 (044) 35 121 35.

  

Цей веб-сайт використовує файли cookie з функціональних, зручних та статистичних причин. Якщо ви приймаєте використання файлів cookie, натисніть кнопку "Я згоден". Політика конфіденційності та захисту персональних даних.