Вентиляція в готелях

Готелі — важлива частина інфраструктури кожного міста, особливо, туристичного. 
Водночас готельний бізнес — один із надчутливих в умовах карантину, і проблемні об’єкти першими потрапляють під удар.

Як зробити готель конкурентноспроможним у будь-якій ситуації? По-перше, подбати про комфорт. Вентиляція завжди повинна бути пріоритетом номер один для власників готелів.


Вентиляція в готелях: вимоги до проєктування

Загальні вимоги до вентиляції готелів викладені в ДБН Будинки і споруди Готелі ДБН В.2.2-20:2008 та подальших редакціях.
Готель — це комплекс приміщень. 

До складу готелів входять різні групи приміщень, зокрема:

  • номерний фонд (житлові приміщення);
  • рецепція і лобі (вестибюль);
  • конференц-зали, переговорні кімнати, кабінети;
  • зона харчування (ресторан, кафе, їдальня);
  • фізкультурно-оздоровча зона (спортзал, спа, басейн);
  • прибудови (тераси, зони барбекю тощо);
  • служби експлуатації та ділової діяльності (офіси департаментів готелю, технічні приміщення).

Приміщення громадського, виробничого і господарського призначення повинні обладнуватися системами опалення і вентиляції відповідно до норм проєктування цих приміщень.

Розрахункові температури та вимоги до повітрообміну в житлових номерах залежать від категорії готелю. Чим більше “зірочок” — тим комфортніше умови. Так, розрахункова температура взимку у 5- та 4-зіркових готелях має становити 22°C, у 3-зіркових та нижчої категорії — 20°C. У теплий період року 23°C — у 5-зіркових, 24°C — у 4-зіркових, у готелях нижчої категорії — не нормується. 
Повітрообмін для однієї людини у 5-зіркових готелях цілий рік має становити 60 м³/год, у 4-зіркових — 50 м³/год, у 3-зіркових взимку — 40 м³/год (влітку не нормується), нижчої категорії — 30 м³/год (влітку не нормується).
Температура повітря в коридорах загального користування і вестибюлях готелів повинна становити 20°C.
При теплотехнічних розрахунках приймають температуру приміщень 20 °C і відносну вологість 50 %.
Видалення повітря з житлових номерів повинно виконуватися через санітарні вузли. Витяжна вентиляція готелів категорій * і ** може проєктуватися з природним спонуканням. У готелях категорії *** і вище проєктують системи витяжної вентиляції з механічним спонуканням. 
За відсутності в будинку готелю постійної центральної системи припливної вентиляції, що подає повітря в житлові номери, примусова витяжка проєктується за допомогою встановленого в санвузлі місцевого витяжного вентилятора.
У номерах готелів категорій **** і ***** проєктують центральну систему припливної вентиляції. Номери готелів категорій *** і **** допускається проєктувати з місцевими припливно-витяжними рекуперативними вентиляційними агрегатами, які можуть не комплектуватися калориферами, що працюють на тепловій або електричній енергії, при використанні не менше ніж 65 % тепла витяжного повітря.
При проєктуванні центральних припливно-витяжних систем слід передбачати приплив повітря до житлових кімнат; витяжку — із санвузлів та ванних кімнат. 
Вентиляція приміщень громадського, виробничого і господарського призначення обов’язково проєктується окремо від вентиляції номерів. 
Слід вжити заходів, характерні для цих приміщень запахи не потрапляли у суміжні приміщення та житлові номери.
При проєктуванні систем вентиляції з механічним спонуканням застосовують вентилятори та шумопоглинальне обладнання з характеристиками, що виключають проникнення до житлових приміщень шуму.

Вентиляційне обладнання Aerostar для готелів

У портфоліо Aerostar — численні великі готельні об’єкти: Premier Hotel (Одеса), «Старий Відень» (смт Козин), Готель IQ (Київ), Ribas Karpaty (Буковель). 
Які рішення забезпечують комфортні умови у цих закладах?

Найпотужніша припливно-витяжна установка нашого виробництва — GlobalStar, потужністю від 25 000 м³/год до 120 000 м³/год. Це багатофункціональне обладнання, яке підходить для приміщень з підвищеними вимогами до чистоти. 

GreenSTR — “бестселер” серед наших клієнтів, зокрема, із готельної сфери. Енергоефективна установка дозволяє не лише забезпечити свіжим чистим повітрям гостей і персонал, але й ефективно заощаджувати завдяки рекуперації.

PoolStar і PoolStar Compact — агрегати для вентиляції в басейнах, які часто є частиною готельних комплексів. Завдяки їм ви можете підтримувати нормативні умови мікроклімату у приміщенні з підвищеною вологістю.

Також Aerostar пропонує канальне обладнання, обладнання для кондиціонування різної потужності. 
Є питання? Зателефонуйте нашому менеджеру: +38 (044) 35 121 35

Цей веб-сайт використовує файли cookie з функціональних, зручних та статистичних причин. Якщо ви приймаєте використання файлів cookie, натисніть кнопку "Я згоден". Політика конфіденційності та захисту персональних даних.