Вентиляція за потребою. Чому енергозбереження та комфорт не суперечать одне одному

Чи може один маленький датчик CO2 може змінити всю систему вентиляції? 

Навіть на побутовому рівні датчик, що фіксує рівень двоокису вуглецю у повітрі, впливає на ваше ставлення до вентиляції. 
Коли людина ставить його поруч з місцем роботи або вдома — питання вентиляції відразу опиняється у фокусі її уваги.
Наступний крок — бажання встановити вентиляційну систему, що забезпечить якісне повітря з оптимальними показниками. Бажано, щоб обладнання автоматично реагувало на підвищення або зниження CO2, і відповідно до цього плавно змінювало витрату повітря та витрати енергії, що витрачається на нагрівання або охолодження.

Тут ми підійшли до вкрай важливого моменту.
Вентиляційна система, яка отримує зворотний зв’язок від датчика CO2 і реагує на нього збільшенням або зменшенням оборотів — набагато ефективніша за систему, яка працює “наосліп”, без врахування показників якості повітря.
Нащо платити більше? Ви можете отримувати чисте якісне повітря, віддавати за нього стільки грошей, скільки потрібно, і не витрачати енергоресурси марно. 
Тобто датчик CO2 перетворюється на потужний фактор енергозбереження.


У контексті цієї теми доцільно згадати про AC-мотори та EC-мотори. 
Останнім часом ми, в Aerostar, наполягаємо, аби клієнти обирали другий варіант — електронно-комутовані двигуни. Принцип роботи двох моторів різний, і проявляється саме на етапі регулювання — наприклад, регулювання у відповідь на зміну показників датчика CO2. 

Як тільки ви починаєте регулювати роботу AC-моторів, ефективність їхньої роботи просідає. 
А ось в EC-моторів коефіцієнт корисної дії постійний. Двигун може працювати на 100% або 70% — ККД константа. Низька зона ККД відсутня — ефективність завжди на піку. 
Відповідно, ви витрачаєте мінімальну кількість енергії, виконуючи максимальну кількість корисної роботи. Використання EC-моторів дає особливо помітний ефект у довготривалій перспективі (протягом п’яти та більше років). 

Таким чином, EC-двигуни та інтегровані у вентиляційне обладнання датчики CO2 — це шлях до енергоефективності системи вентиляції.

Чому вам потрібно думати про енергоефективність не тільки тому, щоб зекономити?
Відповідь проста — Україна поступово наближає нормативну базу, яка стосується енергозбереження, до нормативів, затверджених у розвинених країнах. 

12 грудня 2015 році прийнято Паризьку угоду в межах Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (UNFCCC) щодо регулювання заходів зі зменшення викидів діоксиду вуглецю з 2020 року. 
4 березня 2020 Європейська комісія офіційно представила проєкт Європейського закону про клімат (European Climate Law), спрямованого на досягнення Європою вуглецевої (кліматичної) нейтральності до 2050 року.
Досягнення вуглецевої нейтральності означає економічну діяльність з нульовими викидами парникових газів або балансування викидів так, щоб надходження CO2 в атмосферу не перевищувала його поглинання з неї.
Нарешті, у цьому році керівництво України задекларувало амбітні цілі: скорочення викидів парникових газів на 65% до 2030 року, досягнення кліматичної нейтральності не пізніше 2060 року. 

Це означає, що абсолютно всім споживачам потрібно приготуватися до нових вимог. Часом їх впровадження відбувається непомітно або несподівано. Але навіть якщо клієнти Aerostar спочатку не проявляють зацікавленість в енергозбереженні, ми наполегливо рекомендуємо енергоефективні технології. 
Це частина нашої відповідальності — створювати та пропонувати обладнання, яке виправдає ваші інвестиції.

Цей веб-сайт використовує файли cookie з функціональних, зручних та статистичних причин. Якщо ви приймаєте використання файлів cookie, натисніть кнопку "Я згоден". Політика конфіденційності та захисту персональних даних.