Вентиляція залів для проведення масових заходів

Конференції, виступи, концерти, кінопокази — всі ці заходи збирають багато людей в одному приміщенні. Для проєктувальників забезпечення якісної вентиляції в актових залах — справжній виклик. На що потрібно звернути увагу та яке обладнання обрати?
Опалення, вентиляцію і кондиціонування повітря у будинках та спорудах культурно-видовищних та дозвіллєвих закладів проєктують згідно з ДБН В.2.2-16-2005 Будинки і споруди Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади.
Ось деякі важливі аспекти щодо вентиляції, передбачені законодавством.

Вентиляційне обладнання не повинне перевищувати допустимий рівень шуму у пікові навантаження.
Також нормативи передбачають особливості місця розташування обладнання. Вентиляційні камери з обладнанням, що є джерелом шумів і вібрацій, не допускається розміщувати поряд з глядацькими залами, репетиційними, апаратними й іншими приміщеннями, які вимагають шумозахисту.
Через студію та апаратну звукозапису не дозволене транзитне прокладання вентиляційних коробів.
У багатозальних кінотеатрах місткістю залів до 800 місць облаштовується одна припливна система вентиляції для декількох залів, а також встановлюються вогнезатримуючі клапани. Для кожного залу окремо проєктується зональне підігрівання повітря.
Продуктивність системи визначається з розрахунку забезпечення глядачів кількістю зовнішнього повітря в холодний період 20 м³/год на людину. 
У теплий період повітрообмін забезпечується додатковою припливною установкою.
За умови забезпечення вентиляцією параметрів повітряного середовища основна система припливної вентиляції облаштовується рециркуляцією повітря.
Розрахункова температура повітря у холодний період року у залі для глядачів місткістю 800 місць і більше має бути 16°C, у залах місткістю 600 і більше місць зі сценою: в кінотеатрах в театрах, клубах, центрах дозвілля — 20°C. 
Кратність повітрообміну в обох випадках — за розрахунком, але не менше ніж 20 м³/год зовнішнього повітря на одного глядача.
На сценах, ар'єрсценах, у карманах температура повинна становити 22°C.
У кабінах диктора, апаратних — 18°C, кратність — за розрахунком, але не менше двократного повітрообміну.
У залах для глядачів кінотеатрів місткістю до 800 місць повітря подають компактними струменями з максимальною швидкістю, яка регламентується допустимим рівнем шуму в залах і нормованою рухомістю повітря в робочій зоні.
У просторі залу для глядачів швидкість руху повітря на рівні 1,5 м у зоні найближчих сидінь не повинна перевищувати 0,5 м/с, а рівень шуму від струменя повітря, що виходить, – не більше 25 дБА.

Окремі системи припливно-витяжної вентиляції передбачають для глядачів, приміщень обслуговування сцени, адміністративно-господарських приміщень. 
Самостійні припливні системи вентиляції проєктують для глядацьких залів, вестибюля, фоє, кулуарів, проєкційних, апаратних, кабін для диктора та перекладачів, вбиралень, репетиційних та тренажерних залів, кімнат для занять, адміністративно-господарських приміщень.
При проєктуванні залів для глядачів і сцени облаштовують витяжну вентиляцію з природним спонуканням. У витяжних шахтах встановлюють утеплені клапани з дистанційним керуванням і піддони з відведенням конденсату. 
Самостійні витяжні системи слід передбачити для тиристорної, проєкційних і апаратних, кабін диктора та перекладачів.

Вентиляційне обладнання для глядацьких зал

Aerostar Group пропонує вентиляційне обладнання, яке може використовуватися у залах для проведення масових заходів. Припливно-витяжні установки, холодильні машини, вентилятори, нагрівачі — все це допоможе створити ідеальну вентсистему.

  • У багатьох припливно-витяжних установках корпуси із сендвіч-панелями забезпечують не лише міцність конструкції, але й шумоізоляцію. Також зниження шуму забезпечується використанням окремих деталей — наприклад, крильчатки з профільованою лопаткою.
  • Все обладнання, яке випускається Aerostar, розроблене з акцентом на енергозбереження. Енергоефективні комплектуючі, EC-двигуни, системи рекуперації — все це спрямовано на зменшення споживання енергоресурсів. Це важливо для проєктувальників великих просторів, зокрема, актових залів, адже тут потрібна вентиляція високої потужності.
  • Не всі вентиляційні агрегати підходять для глядацьких зал через габарити. Як ми пам’ятаємо, місце розташування обладнання регламентується нормами, і це може бути нетиповий варіант. Aerostar пропонує нестандартне проєктування, облаштування інспекційними вікнами, завдяки яким можна оглядати агрегат не відкриваючи двері.
  • Керувати вентиляцією можна зі смартфона за допомогою Aerostar App — з будь-якої точки світу. 

Вентиляційне обладнання Aerostar встановлене у Кінотеатрі "Краків" (м.Київ), Національному академічному театрі опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка, Будинку культури у м. Олександрія Кіровоградської області, Черкаському академічному музично-драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка.

Менеджери Aerostar Group допоможуть підібрати обладнання для ваших потреб: +38 (044) 35 121 35.

Цей веб-сайт використовує файли cookie з функціональних, зручних та статистичних причин. Якщо ви приймаєте використання файлів cookie, натисніть кнопку "Я згоден". Політика конфіденційності та захисту персональних даних.