Вентиляційні решітки: різновиди

Вентиляційні отвори у приміщеннях не можна “залишати як є” — їх треба закривати решітками. 
Фахівці розрізняють десятки різновидів вентиляційних решіток — цю інформацію слід брати до уваги при виборі.

Місце встановлення та призначення

Вентиляційні модулі (решітки) встановлюють на витяжні та припливні повітропроводи. 
Решітки розрізняють за місцем встановлення – зовні приміщення, усередині або між кімнатами. 

Головна функція зовнішніх решіток – захист системи вентиляції від сміття, тварин та комах. Ці решітки розташовані зовні будівлі й перебувають у несприятливих умовах. На них впливає перепад температур, сонячне проміння, дощ, сніг, механічні пошкодження. Матеріал, з якого вони зроблені, повинен переносити всі ці умови. Найчастіше такі решітки виготовлені з алюмінію — це міцний, легкий і стійкий до корозії метал.
Форма зовнішніх решіток залежить  від форми повітропроводу — квадратна або кругла. Також вони мають жалюзі. 

Внутрішні знаходяться всередині приміщення, матеріалом для їх виготовлення може бути не лише метал, але й пластик або дерево, оскільки активний вплив середовища та особливих навантажень вони не відчувають. Такі решітки спрямовують повітряні потоки та виконують декоративну функцію. 
Найчастіше внутрішні решітки — прямокутні або квадратні, але бувають і круглі. Щоб змінювати об'єм та напрямок потоку повітря, у них передбачені спеціальні жалюзі. Жалюзі бувають вертикальними та горизонтальними, рухливими та нерухомими. 

Міжкімнатні (перетічні) потрібні для того, щоб забезпечити вільне переміщення повітря з кімнати в кімнату. Монтуються в нижній частині стіни або дверей. 
Також за місцем встановлення та безпосереднім призначенням решітки поділяють на настінні, стельові, підлогові, цокольні, передні, дверні. 

Настінні та стельові вироби внутрішнього використання відрізняються невеликою вагою.
Підлогові використовуються для підведення свіжого повітря в нижню частину приміщення. Від настінних і стельових відрізняються вищими характеристиками міцності та гарною зносостійкістю. 
Дверні забезпечують коректну циркуляцію повітропотоку та відсутність протягів. На коробку зазвичай монтують один подовжений виріб або кілька квадратних або круглих. Фронтальні ставляться переважно на горищах чи мансардах. Мають широке окантування і сприяють правильному повітрообміну у верхній частині будинку.
Цокольні забезпечують коректну природну вентиляцію підвальних відсіків і ефективно захищають відведення повітря від проникнення гризунів і дрібних шкідників.

Матеріал

У сучасних умовах виробники можуть виготовити вентиляційні модулі з різноманітних матеріалів. Пластик, дерево, алюміній або сталь, гіпс, цінні метали — якщо є бажання ви можете знайти будь-яку пропозицію. Втім, “екзотичні” матеріали мають свої недоліки та часто непрактичні у користуванні.

Так, наприклад, дерев'яні решітки вважаються натуральними та екологічно безпечними. Але вони підходять для використання у приміщеннях з оптимальним рівнем вологості, потребують специфічної обробки, а без неї швидко втрачають естетичні властивості. 

Пластикові — легкі, тому можуть встановлюватися на гіпсокартонні стіни.
Разом з тим, пластикові модулі схильні до пожовтіння та вицвітання, мають недостатню міцність та теплостійкість. Через це зовні їх зазвичай не використовують.

Решітки з алюмінію або сталі ідеальні для зовнішньої установки. Вони мають антикорозійне анодоване покриття, вологостійкі, стійкі до сонячного проміння, витримують інтенсивний тиск повітря та інші дії агресивного зовнішнього середовища.

Гіпсові, керамічні, решітки з цінних металів (латуні, бронзи, міді тощо) зазвичай виготовляються на замовлення для певних інтер’єрів. Якщо ви справді вирішили обрати нестандартний матеріал — проконсультуйтеся зі спеціалістами, чи зможе така решітка виконувати свої безпосередні функції та як довго зберігатиме привабливий зовнішній вигляд. 

Форма і конструкція

За особливостями базової конструкції розрізняють вентиляційні решітки стаціонарні (нерухомі), регульовані, інерційні, клапанні, щілинні та декоративні.

Стаціонарні — найпоширеніший різновид. Вони мають просту конфігурацію, яка забезпечує їхню надійність, довговічність та стійкість в експлуатації.

Регульовані оснащуються рухомими ребрами типу жалюзі. Вони не лише захищають систему від зовнішнього проникнення сторонніх елементів, але й надають можливість керувати потоком повітря на власний розсуд.

Інерційні забезпечуються рухомими ламелями. Вони самостійно відкривають/закривають заслінки, реагуючи на швидкість повітря.

Вентиляційні грати зі зворотним клапаном (або клапанні) дають змогу зменшувати/збільшувати обсяг прохідного перерізу магістралі. Їх доречно ставити на кухнях, у санвузлах, ванних кімнатах. Коли система не активна, клапан перешкоджає потраплянню всередину пуху, сміття, комах та пилових фрагментів.

Щілинні решітки призначені для рівномірного розподілу повітря у великих просторах та великогабаритних приміщеннях. Вони компактні, швидко встановлюються, непомітні. 

Функція декоративних решіток зрозуміла із назви. Обирають їх, перш за все, за зовнішній вигляд.

Зараз на ринку представлено безліч форм рамок решіток: багатокутні, круглі, овальні, ромбоподібні, квадратні, прямокутні. Лист решітки також може мати різні особливості форми та бути одно- або багаторядним, лінійним, радіальним, перфорованим, гравітаційним тощо. 
Чи варто обирати примхливу форму — вирішувати вам, а ми можемо дати професійну пораду. Aerostar йде назустріч клієнтам і може виготовити решітки потрібних вам розмірів, форм та функціоналів.


Є питання щодо асортименту та можливостей для клієнта? Зателефонуйте нам: +38 (044) 35 121 35

Цей веб-сайт використовує файли cookie з функціональних, зручних та статистичних причин. Якщо ви приймаєте використання файлів cookie, натисніть кнопку "Я згоден". Політика конфіденційності та захисту персональних даних.