Вентиляційні терміни. Частина I

Як говорити однією мовою зі спеціалістами з вентиляції, опалення та кондиціонування, якщо ви новачок у цій темі? Для початку — ознайомитися із найпопулярнішими термінами.
Перша частина нашого “вентиляційного словника” до вашої уваги.

Вентиляція — регульований обмін повітря для видалення надлишків теплоти, вологи, шкідливих та інших забруднюючих речовин з метою забезпечення допустимих метеорологічних, санітарно-гігієнічних, технологічних умов повітряного середовища у приміщенні. Розрізняють вентиляцію витяжну і припливну; природну і штучну; місцеву і загальнообмінну.

Вентиляційна система — сукупність приладів, які здійснюють обробку, транспортування, подавання й видалення повітря з приміщення.

Вентиляційна установка — обладнання, що забезпечує приміщення вентиляцією. 

Рекуператор – апарат для рекуперації тепла, в якому тепло від “гарячого” теплоносія (газоподібних продуктів згоряння палива) передається “холодному” теплоносію (наприклад, повітрю) через поверхню, що їх розділяє.

Теплообмінний апарат, теплообмінник – прилад для перенесення тепла від одного теплоносія до іншого або від теплоносія до поверхні тіла, що його нагрівають. До теплообмінних апаратів належать випарники, економайзери, льодогенератори, парогенератори, пароперегрівники, повітронагрівники, градирні та ін. Застосовують теплообмінні апарати у теплоенергетиці, промисловості, сільському господарстві, системах вентиляції та опалення тощо. 

Теплоносій – речовина, що переносить тепло від більш нагрітого тіла до менш нагрітого. Теплоносіями є гази, вода, пара, рідкі метали, фреони тощо. Призначені для використання у теплових, холодильних, вентиляційних та інших агрегатах. 

Повітропровід — система труб з металу або пластику, розміщених в приміщенні з метою забезпечення повітрообміну шляхом подачі та відведення повітря. Повітря може подаватися і витягуватися як природним, так і штучним шляхом за допомогою вентиляторів.

Фільтр – пристрій (апарат, споруда) для розділення (пропускання через фільтрувальне середовище) рідинного або газового потоку і твердих домішок в ньому, видалення з води розчинених і завислих у ній речовин (наприклад, біофільтр), виділення окремих ділянок спектра (світлофільтр) тощо. 

Кондиціонування — автоматична підтримка у приміщеннях визначених параметрів повітря (температури, відносної вологості, швидкості руху, чистоти) з метою забезпечення оптимального мікроклімату для гарного самопочуття людей, ведення технологічного процесу, забезпечення збереження цінностей.

Опалення — штучне нагрівання приміщення в опалювальний період року для компенсації тепловтрат та підтримання нормованої температури. Опалення – штучний обігрів приміщень, спрямований на створення в них належних теплових умов для людей, технологічних процесів тощо. Розрізняють водяне опалення, газове опалення, електричне опалення, парове опалення, пічне опалення, повітряне опалення і комбіноване; панельне опалення та його різновид – променисте опалення. 

Аерація – провітрювання, насичення повітрям будинків – організована природна вентиляція приміщень. Здійснюють через вікна або аераційні ліхтарі. Застосовують головним чином у виробничих приміщеннях зі значним виділенням тепла. 

Мікроклімат приміщення — умови внутрішнього середовища приміщення, що впливають на тепловий обмін людини з оточенням шляхом конвекції, кондукції, теплового випромінювання та випаровування вологи; ці умови визначаються поєднанням температури, відносної вологості та швидкості руху повітря, температури оточуючих людину поверхонь та інтенсивністю теплового (інфрачервоного) опромінення.

Вологість повітря – вміст водяної пари у повітрі. Залежить від температури повітря і ґрунту, кількості опадів, умов випаровування та ін. Розрізняють абсолютну та відносну вологість повітря. Вимірюють вологість повітря гігрометром. 

Вплив температурний – вплив, який спричинює зміну фізико-механічних характеристик матеріалів і зусиль в елементах конструкцій або напруг у перерізі елементів в результаті зміни в часі кліматичних або технологічних температур. 
Корозія – руйнування металів внаслідок хімічної або електрохімічної взаємодії з повітрям, водою та іншим зовнішнім середовищем. Корозію заліза та його сплавів називають також іржавінням. Запобігають корозії застосуванням корозійностійких матеріалів, захисних покриттів. 

Менеджери Aerostar Group проконсультують щодо різних лінійок Aerostar Group та допоможуть підібрати обладнання для ваших потреб: +38 (044) 35 121 35.

Цей веб-сайт використовує файли cookie з функціональних, зручних та статистичних причин. Якщо ви приймаєте використання файлів cookie, натисніть кнопку "Я згоден". Політика конфіденційності та захисту персональних даних.