Вентиляційні терміни. Частина ІІ

Що відбувається з речовинами, поверхнями, матеріалами під дією подразників?
Здавалося б, таке питання далеке від вентиляції, але саме ця тема пояснює, чому при виробництві вентиляційного обладнання використовуються ті чи інші технології.
Представляємо вам другу частину вентиляційного словника.

Агресивне середовище – середовище, яке чинить корозійний вплив на розташовані в ньому експлуатовані конструкції. 
Приклад. Внутрішні панелі установки PoolStar Compact, призначеної для басейнів, виконані зі сталі, покритої антикорозійною фарбою для агресивних середовищ.

Адсорбція – поглинання речовини в газоподібному або розчинному стані поверхнею твердих або рідких тіл.

Адсорбенти – високодисперсні природні й штучні матеріали з великою зовнішньою (непоруваті) або внутрішньою (поруваті) поверхнею, де відбувається адсорбція речовин із газів або розчинів. До адсорбентів належать силікагелі, активне вугілля, алюмогелі, алюмосилікагелі тощо. 
Приклад. Молекули води поглинаються спеціальним адсорбуючим складом (на основі силікагелю) при проходженні через роторний рекуператор.

Антикорозійне покриття – покриття, що захищає поверхню металевих виробів від корозії металів, а також підвищує їхню стійкість проти зношування. 
Приклад. Корпус припливно-витяжної установки GlobalStar зроблений із металу з високим вмістом цинку і має надміцне антикорозійне покриття, що дозволяє встановлювати обладнання всередині та зовні будівель всіх типів.

Вологостійкість – властивість матеріалів, що поперемінно зволожуються і висихають, чинити опір руйнівній дії вологи. Визначають відношенням межі міцності матеріалу на стиск після певної кількості циклів зволоження і висушування до початкової його міцності.

Герметизація – забезпечення непроникності стінок чи з’єднань апаратів, машин і споруд для газів, рідин тощо. Досягають зварюванням, паянням, застосовуванням гетерів та інших вакуумних матеріалів, газонепроникних деталей, ущільнювачів тощо.
Приклад. Пластини протитечійного рекуператора утворюють герметичний корпус завдяки дифузії клейкого ущільнювача.

Гігроскопічність – властивість речовин поглинати вологу з повітря. Гігроскопічність виявляють, наприклад, їдкий натр NaOH, оксид кальцію CaO, активоване вугілля. 

Гідроізоляція – захист конструкцій від шкідливої дії води та хімічно агресивних рідин. Протифільтраційною гідроізоляцією запобігають, наприклад, проникненню води у будинки, протикорозійною гідроізоляцією захищають конструкції від дії мінералізованих ґрунтових вод, стічних вод тощо. Для гідроізоляції застосовують гідроізоляційні матеріали. 

Деформація – зміна розмірів або розмірів і форми тіла (чи його частини) під впливом зовнішніх сил, нагрівання тощо. Найпростіші види деформації – згин, зсув, кручення і розтяг, стиск. 
Приклад. Гнучкі вставки RFI призначені для виключення передачі вібрації від вентиляторів або вентиляційних установок до повітропроводу, а також для часткової компенсації температурної деформації в системі повітропроводів.

Жорсткість конструкції – властивість конструкції чинити опір деформуванню; фізико-геометричні характеристики поперечного перерізу елемента конструкції. Величину, обернену жорсткості, називають піддатливістю. 

Звукоізоляція – захист від проникання звуків (шуму). Для захисту від повітряного шуму стіни й перекриття роблять із конструкцій, відокремлених суцільним повітряним прошарком, із шаруватих (зі звукопоглинальними матеріалами) конструкцій тощо. 
Приклад. Стандартна комплектація побутової установки SlimStar PAP — корпус з оцинкованої сталі з тепло- і звукоізоляцією з фольгованої вати.

Корозійна стійкість – властивість матеріалів чинити опір корозії. Оцінюють показник макро- і мікроскопічними змінами поверхні матеріалу, часом до появи першого корозійного вогнища (або кількістю цих вогнищ за певний час), зменшенням товщини матеріалу чи маси з одиниці поверхні за одиницю часу, зниженням фізико-механічних показників. 

Теплоізоляція, термоізоляція, теплова ізоляція – захист будинків, теплових промислових установок та інших об’єктів від небажаного теплообміну з навколишнім середовищем. Забезпечують влаштуванням одно- або багатошарових огорож із теплоізоляційних матеріалів. 
Приклад. Перевага установки SkyStar — висока шумо- і теплоізоляція агрегату товщина панелей 30 мм і 50 мм.

Фільтрація – просочування, проціджування рідин або газів через порувате середовище: ґрунт, тіло гребель, стінки та дно каналів тощо. Буває усталеною, або стаціонарною, і неусталеною, або змінною у часі.  
Приклад. Кишенькова конструкція фільтру дозволяє збільшити площу фільтрації та забезпечити максимальну ефективність.

Цей веб-сайт використовує файли cookie з функціональних, зручних та статистичних причин. Якщо ви приймаєте використання файлів cookie, натисніть кнопку "Я згоден". Політика конфіденційності та захисту персональних даних.